Ana sayfa Haber Yerinize Telefonla Konuşan Google Duplex’in Yeni Videosu Yayınlandı

Yerinize Telefonla Konuşan Google Duplex’in Yeni Videosu Yayınlandı

0

Google geçenlerde gerçekleştirilen I/O 2018 etkinliğinde oldukça ilginç bir teknoloji ürününü geliştiricilere sunmuştu. Google Duplex adıyla tanıtılan ürün, kullanıcı yerine randevu istenilen kuruluşları arayarak işlemleri hallediyor ve kullanıcıya rahatlık sağlıyor. Bu özellikler için gerçekçi konuşma özelliklerine sahip olan yazılım, gelen raporlara göre bu Yaz aylarında test edilmeye başlanacak.

İlgili Haber: Yoğun eleştiri alan Google Duplex için Alphabet’ten açıklama geldi

I/O konferansında kesilmiş bir Duplex konuşmasını zaten dinlemiştik fakat Google bu kez yayınladığı videoda konuşmanın tamamına yer vermiş. Reklamdaki karakter Anna, telefonunda Google Asistan’dan bir restoranda rezervasyon yaptırmasını istiyor. Assistant bunun ardından restoranı arayarak işi hallediyor. Reklamda dikkat çeken ve merakla beklenen nokta, Google’ın kendisini açık şekilde tanıtıp tanıtmayacağı olmayı başardı.

Konuşmanın hemen başında kendisinin Google Asistan olduğunu ve konuşmanın kaydedildiğini belirten yazılım, bu konuda endişeli olanları rahatlattı.

Google Asistan projesinden sorumlu Nick Fox, yaptığı açıklamada önemli bilgiler verdi:

  • Her Duplex araması şimdilik bir Google çalışanı tarafından dinleniyor ve konuşma yazılımın kontrol edemeyeceği kadar zorlaştığında yetkili devreye girerek rezervasyon alımını tamamlıyor.
  • Şuan için konuşmaların %80’i insan müdahalesine gerek duymuyor.
  • Google Duplex kullanıcılara sunulduğu zaman da operatörler sürekli görevde olacak. Bu sayede konuşma aşırı karmaşık bir hale gelse bile randevunuz başarıyla alınacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here