Ana sayfa Haber Yerinde durmayan Samsung, iki yeni kamera sensörünü daha tanıttı

Yerinde durmayan Samsung, iki yeni kamera sensörünü daha tanıttı

0

Firmanın kamera sensörü birimi ISOCELL, “Fast” ve “Slim” olarak adlandırdığı iki yeni sensörün tanıtımını yaptı. Fast olarak adlandırılan sensör, 12MP”lik “Dual Pixel” kamera sensörünün daha küçük bir versiyonu olmakla birlikte, 24MP çözünürlükte olan diğer sensör ise, daha küçük bir yapıya sahip. Bu kamerada alandan kazanmak için “Pixel Binning” adı verilen bir teknoloji kullanılıyor.

Fast 2L9 12MP 1.28 μm Pixel

12 MP ISOCELL Fast 2L9″un piksel genişliği sadece 1.28 μm. Bu haliyle Galaxy S8 kamera genişliğinden daha ince olma özelliği gösteriyor. Yüksek dereceli otomatik odaklama sağlayabilmek için iki foto diyotun kullanıldığı Dual Pixel teknolojisini kullanan sensör böylece tek kameralı cihazlarda bile arka planda bulanıklık efekti olarak bilinen “bokeh efekti”ni oluşturabiliyor.

Slim 2X7 24MP 0.9 μm Pixel

Slim modelinde ise 24MP çözünürlük bulunuyor. Bunun yanında sensör, 0,9 μm piksel inceliğiyle, 1 μm”dan daha ince piksel imkanı sunan ilk cihaz olma özelliğini taşıyor. Slim 2X7, “Tetracell” adı verilen teknoloji ile düşük ışıkta hassasiyeti arttırabilmek için dört komşu pikseli bir araya getiriyor. Yeni sensörde bulunan Derinlik Oluşturma İzolasyonu tekniği ile daha geniş dinamik bir aralık ve daha az renk karışımı imkanı sunuluyor.

Her iki sensörün geliştirim amacı, ince tasarımlı cihazlara yönelik olmakla birlikte, kamera çıkıntıları da bulunmamaktadır. Yeni sensörlerin ön ve arka kameralarda kullanılmaları bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here