Ana sayfa Donanım Yerim dar diyenlere 400GB microSD kart!

Yerim dar diyenlere 400GB microSD kart!

0

SanDisk yeni 400GB kapasiteye sahip microSD kartını tanıttı. Evet, yanlış duymadınız: Bu haliyle piyasanın en yüksek kapasiteli microSD kartı olan cihaz, tahmin edebileceğiniz üzere fiyat itibariyle de oldukça yüksek bir kapasiteye sahip.

Yeni 400GB SanDisk microSD kartın fiyatı, 250$. Şimdiye değin mevcut en yüksek kapasiteli kart, Samsung”un 256GB microSD kartıydı ve Amerika”da Amazon üzerinden 150$”a satılıyor.

Transfer hızları bağlamında yeni 400 gig SanDisk kart 100MB/s hızda dosya transferi yapabiliyor ve SDXC UHS-I sınıfında yer alıyor. “Uygulama Performansı A1 Sınıfı”nda yer alan kart bu yönüyle aynı zamanda uygulamaları da çalıştırabilme kapasitesine sahip. Tabii bu özelliği nedeniyle harici kartlar noktasında sorunlar yaşayan telefon üreticilerinin de yüzünü güldürüyor zira harici kartlar, dahili hafızalara oranla daha yavaş çalışıyorlar. Apple”ın iPhone”larda, Google”ın Pixel modellerinde harici microSD kart seçeneği sunmamasının bir numaralı nedeni de bu. çünkü harici kartlar telefonun hızını düşürebiliyorlar.

Fakat yine de şanslısıyız. Samsung Galaxy Note 8 ve aynı zamanda S8 ve S8+ ile birlikte LG V30 gibi modellerde microSD kart girişi bulunuyor. Ama sorun şu: Harici kart için 250$ harcama yapacak olan var mıdır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here