Ana sayfa Donanım Yenilenmiş Apple MacBook Air modeli ince çerçeveler ve Retina ekrana sahip olacak

Yenilenmiş Apple MacBook Air modeli ince çerçeveler ve Retina ekrana sahip olacak

0

Bloomberg raporuna göre Apple uzun süredir beklenen popüler laptopu MacBook Air için yeni bir versiyon tanıtacak. Yeni, uygun fiyatlı model, şimdi piyasadaki 2015 tasarımına göre çok daha ince çerçevelere ve Retina ekrana sahip olacak. Cihazın şimdiki kullanıcılarından da öğrenebileceğiniz şekilde en çok şikayet edilen özellikler zaten bunlar.

İlgili Haber: Apple yeni MacBook Pro modellerinin aşırı ısındığını kabul etti!

Bir zamanların tam anlamıyla flaş hiti olan MacBook Air, uzun bir süredir Apple tarafından güncelleme limbosuna bırakılmıştı. Cihazın son tasarımsal güncellemesi 2012 yılında gelirken son donanımsal güncellemesi ise 2015’de geldi. Apple, bu süreç içinde 12 inçlik MacBook modeline odaklanmıştı. Bu model kompaktlık anlamında Air ile kıyaslandığında başarılı olsa da fiyat yüzlerce dolar daha pahalı. Apple muhtemelen bu sebeple Air modelini güncellemese de satıştan kaldırmayıp sürekli üretmeye devam etti. 1000 dolar civarındaki fiyat etiketiyle MacBook Air, düşük çözünürlüklü ekranı ve eskimiş donanımına rağmen sağlam gövdesi ve uzun pil ömrüyle bütçesi kısıtlı kişiler ve öğrenciler tarafından hâlâ tercih ediliyor.

Bir Güncelleme de Apple Mac Mini’ye

mac mini
Apple Mac Mini

Aynı raporda geçen bir başka paragrafa göre Apple, en ucuz bilgisayarı Mac Mini’ye de bir güncelleme yapmayı düşünüyor. Bu minyatür masaüstü bilgisayar, maalesef MacBook Air’dan da şanssız. Yıllardır ufacık bir değişiklik bile yaşamayan cihaz, hala bütçesi kısıtlı olup MacOS kullanmaya ihtiyacı olan kişilerce tercih ediliyor. Apple bu modelde de yeni depolama seçenekleri ve modern donanım sunabilir. Bu yenilikler muhtemelen bilgisayarı daha pahalı hale getirecek fakat her şekilde MacBook modellerine kıyasla daha yüksek fiyat/performans sunacağı kesin. Mac Mini hakkında Ekim ayında Tim Cook bir müşteriye e-posta göndererek bilgi vermişti. Müşteriye bu modeli unutmadıklarını söyleyen CEO, ürün hatlarının Mac Mini ile geleceğe ilerleyeceğini belirtti.

macbook air
Apple MacBook Air

Apple’ın bu Eylül ayında üç yeni iPhone modeli, Face ID destekli iPad Pro modelleri ve bahsettiğimiz Mac Mini ve MacBook Air modellerini tanıtması bekleniyor. Bu kadar fazla donanım beklentisi sebebiyle Apple’ın tanıtımı Ekim ayına ertelemesi de bir ihtimal olarak akıllarda duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here