Ana sayfa Haber Yeni Yılda Microsoft; Xbox Ve Windows Web Kameraları İle Gündeme Gelecek

Yeni Yılda Microsoft; Xbox Ve Windows Web Kameraları İle Gündeme Gelecek

0

Microsoft’un, 2019’da Windows 10 ve Xbox One için yeni web kameraları çıkarmayı planladığı bildiriliyor. Windows yüz tanıma özelliğini, herhangi bir Windows 10 PC’ye getirmek için tasarlanan iki yeni web kamerasının yolda olduğunu bildirdi.

Microsoft 2019 Yılında Neler Yapmayı Planlıyor ?

Xbox One ürünlerinde; kullanıcıların kamera önünde hareket ederek otomatik olarak oturum açmalarını sağlayan Kinect özelliğinin geri getirileceği bildiriliyor.


Microsoft’un şeflerinden Panos Panay; bu yılın başlarında The Surface’ın web kamerasını piyasaya sürmek istediğini röportajlarında defalarca belirtti.

Panay ayrıca;“Surface Hub 2’deki kameraya bakın, bunun USB-C tabanlı bir kamera olduğunu ve yüksek kaliteli bir kamerayı deneyebileceğiniz fikrini not edin. Muhtemelen bunun olacağını tahmin edebilirsiniz” dedi. Bu cümlelere bakılırsa; yüz tanıma teknolojili Microsoft ürünlerinin yolda olduğunu görebilirsiniz.

Microsoft, yükseltilebilir işlemci kartuşlarıyla 2019’da Surface Hub 2S’yi piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket; USB-C Surface Hub 2 kamerayı ayrı olarak satışa sunarsa, bu aynı kamera herhangi bir Windows 10 PC’de de çalışabilir.

Microsoft henüz kendi Windows kamerasını piyasaya sürmedi ve PC kullanıcıları (özellikle de işletmeler) masaüstü bilgisayarlara yüz tanıma sağlamak için; Creative, Razer ve Logitech’in alternatiflerine güvenmek zorunda kaldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here