Ana sayfa Donanım Yeni yıla yeni aksesuarlar

Yeni yıla yeni aksesuarlar

0
Kensington Ci70 Bordo Wireless Notebook Mouse
Yeni  “Ci Lifestyle” koleksiyonun bir parçası olan mouse ve desktop setleri Kensington’ın tüketicilerin yaşam biçimlerine ve cihazları kullandıkları ortama uyum sağlamak için dizayn ettiği bilgisayar aksesuarlarının ilk bölümünü oluşturuyor. Kensington Ci Lifestyle koleksiyonu ince dizayn, güvenilirlik sağlamak için yedek güç ve pil ömrünü korumak için uyku modu özelliklerine sahip. Standart bir mouse’dan %35 daha ince olan Ci70 Bordo Wireless Notebook Mouse, otomatik uyku moduyla ömrü pil ömrünü koruyor. Simetrik dizaynı sayesinde hem sağ hem de sol elde kullanım imkanı sunan farenin, optik sensörü ve
PC ve Mac uyumlu olma özellikleri bulunuyor. 27 mhz wireless bağlantıyla çalışan Kensington Ci70 Bordo Wireless Notebook Mouse, batarya göstergesiyle de sizi kötü sürprizlerden koruyor.
www. albim.com
Fiyat: 57 Dolar
 

 

 

  Samsung WEP490
Samsung’un yeni Bluetooth Kulaklığı Samsung WEP490 birbirinden güzel renkleri ile  hayatınızı renklendiriyor. 6 saatlik konuşma ve tek şarj ile 180 saat standby süresine sahip olan Samsung WEP490, arka planda oluşan farklı tondaki gürültülere göre ses netliği ayarlaması yapabilen otomatik ses kontrolü özelliği ile dikkatleri çekiyor. Rüzgar gürültüsünü/uğultusunu azaltma ve yankı giderme teknolojilerine ek olarak otomatik ses kontrolü özelliğine de sahip olan Samsung WEP490 ile mükemmel iletişimin tadına varabilirsiniz. Birçok elektronik cihazı tek bir sarj aleti ile kullanmanıza olanak sağlayan Micro USB, kulaklığınızı da kolayca şarj etmenizi sağlıyor. Ayrıca Samsung WEP490’nın 3 Kademeli LED, pil seviye göstergesi ürünü diğerlerinden ayıran özellikler arasında yer alıyor.
www.samsung.com.tr
Genius Navigator 320 ve 220
Genius’ın her zaman şıklığı ve işlevselliğiyle ön plana çıkan Navigator serisine iki yeni üye daha katıldı. Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının önem verdiği hafiflik ve kompakt tasarım beklentilerini tam olarak karşılayan Navigator 320 ile ergonomi ile işlevselliğin bir arada sunulduğu Navigator 220 optik fareler teknik özellikleriyle de göz dolduruyorlar. Her iki fare de tak ve çalıştır özelliğine sahip olduğundan herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymuyor. Windows Vista ve Windows 7 ile tam uyumlu olan fareler aynı zamanda MacOS işletim sistemi altında da sorunsuz olarak çalışabiliyor.
 
 
Verimli bir çalışma için özel ergonomik tasarıma sahip olan Navigator 220 ve Navigator 320 optik fareler metalik gri renkleriyle de tam anlamıyla şıklıklarını yansıtıyorlar. Her iki farenin gelişmiş optik algılayıcısı da 1200 dpi çözünürlüğe sahip. Ayrıca üzün süre kullanımdan kaynaklanan toz ve kir birikimini engelleyen özel tasarımları da bu fareleri farklı kılıyor. Bilgisayara USB arabiriminden bağlanan Navigator 220 ve Navigator 320’yi hem sağ hem de sol el ile kullanabiliyorsunuz.  Kullanım kolaylıkları ve şık tasarımlarıyla beğeni toplayan Navigator 220 ve Navigator 320 optik fareler, kullanıcılara daha rahat bir kullanım sunarken metalik gri renkleri sayesinde kullanıldıkları ortama da zarafet katıyorlar. 
www.geniusnet.com.tr

 

 

  LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk

Index, tasarımıyla göz dolduran, teknolojiyle estetiği birleştiren LaCie marka taşınabilir disklerin yepyeni modellerini Türkiye genelinde satışa sundu. Bu taşınabilir diskler için LaCie dünyaca ünlü tasarımcı Philippe Starck ile işbirliği yapmış.
 

Starck’ın ikonik imzasının da yer aldığı taşınabilir disklerin magma yapılı tasarımı içlerindeki gücü sembolize ediyor. Starck’ın tasarım felsefesini tamamlayan ise dokunmanıza yanıt veren akıllı bir yüzey oluyor. Yalnızca LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk’te bulunan bir özellik olarak, tek bir parmak dokunuşunuzla istediğiniz uygulamayı açabiliyor, dokunmaya duyarlı yüzeyi özelleştirebiliyorsunuz. Dayanıklı dış yüzeyi taşınabilir sürücüleri darbelerden ve aşırı ısınmadan koruyor, saklanan verileri tamamen güvenilir hale getiriyor. LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk’te Starck’ın imza sembolü şeklinde bir durum ışığı bulunuyor. Sembol diskin farklı çalışma durumlarını yansıtacak şekilde turuncu ve yeşil renklerde yanıyor. LaCie Starck Mobil Taşınabilir Disk’te elverişli bir depolama ve veri erişimine olanak tanıyacak şekilde yerleştirilmiş bir USB kablo da yer alıyor. 
Logitech Gaming Keyboard G110
Logitech’in yeni klavyesiyle, kendi oyun klavyenizi yaratmanız mümkün oluyor. Oyununuzu kurmaya hazır olduğunuzda Logitech Gaming Keyboard G110, oyun ayarlarınızı kişiselleştirmeniz, daha etkin bir şekilde iletişim kurmanız ve karmaşık komutları kolayca uygulamanız için gerekli olan her şeyi sunuyor. G110’un kişiselleştirilebilir renklerle arkadan ışıklandırma özelliği karanlıkta bile doğru tuşları yerleştirmenizi sağlıyor. Ayrıca, programlanabilir G tuşları üzerinde 36’ya kadar tuşu ya da karışık makroları yapılandırabiliyor ve hızla yeni makrolar kaydetmek için MR tuşunu kullanabiliyorsunuz.
 
Entegre USB ses, oyun sırasında takım arkadaşlarınızla kolayca strateji oluşturmanızı ya da rakiplerinizle konuşmanızı kolaylaştırıyor. Yüksek hızlı USB 2.0 hub port ile sevdiğiniz oyun mouse’unu ya da diğer aksesuarları klavyenize doğrudan bağlayabiliyorsunuz. Yanlışlıkla oyundan çıkmamak için Windows/‹çerik Menü Tuşlarını devre dışı bırakmanız da mümkün. 
www.logitech-europe.com/turkey
Fiyat: 79.99 Euro

 

 

  Kensington Combosaver
Kensington mobil bilgisayar aksesuarları, Combo Saver ?ifreli Kilit sistemi sayesinde cihazlarınıza üstün koruma sağlıyor. Kilit, 1.80 m uzunluğundaki çelik kablosu ile bir çok teknolojik koruma imkanı veriyor. Ultra portatif ve şık tasarımın yanı sıra, istenildiğinde değişen şifre sistemi okul, iş ve halka açık ortamlar için de ideal. 10.000 kombinasyon özellikli, 4-haneli şifreli kilit, dizüstü bilgisayarların %99’unda, desktop-bilgisayarlarında, LCD’lerde, projektörlerde ve diğer cihazlarda bulunan
standart Kensington girişiyle uyumlu. Ayrıca şifreyi unutma tehlikesine karşı şifrenizi Kensington’un web sitesine kaydedebiliyorsunuz.
www.albim.com
Fiyat: 57 Dolar
Creative Inspire T3130
Creative Inspire T3130 özellikle şık ve farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. 15 W’lık güçlü subwoofer ve 5W’lık 2 uydu hoparlör ile toplam 25W RMS gerçek ses çıkış gücüne sahip olan Creative Inspire T3130’u, aynı zamanda kablolu uzaktan kumandasıyla rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Creative Inspire T3130, Image Focusing Plate (IFP) teknolojisi sayesinde, seste herhangi bir çatlama yaratmadan yüksek volume’lerde bile üstün bir ses kalitesi sunuyor. Yeni Creative Inspire T3130, özellikle şık tasarımı, yüksek ses çıkış gücü ve rekabetçi fiyatıyla, 2.1 hoparlör sahibi olmak isteyenler için mükemmel çözüm olacak gibi görünüyor.
www.tr.ctreative.com
Fiyat: 78 TL
 

 

 

  WD My Book Elite
Sürücü fişten çekildiğinde bile her zaman görünür durumda olan ve sürücüde ne kadar yer kaldığını ve içeriğini gösteren, kişiselleştirilebilir e-etiket’e sahip My Book Elite masaüstü harici sürücüleri, depolama için hem şık hem de güvenli bir çözüm sunuyor. My Book sürücüsünün sırtında bulunan e-etiket akıllı ekranı, kolayca ve istediğiniz sıklıkla değiştirilebiliyor. Bu ekranda, kağıt üzerindeki mürekkebin okunmasına benzer bir e-kağıt teknolojisi kullanılmış. Birlikte gelen WD SmartWare yazılımı ile birlikte, kullanıcılar sürücüye isim verebiliyor ya da sürücünün içinde bulunanları kendilerine hatırlatabilecek bir etiket oluşturabiliyorlar.
www.wdc.com
Fiyat: 169,99 – 279,99 Dolar
Genius SW-HF2.1 1200
Genius’un 2+1 ses sistemleri serisine yeni bir üye daha katıldı. Kiraz ağacı rengindeki ahşap kaplamasıyla kullanıldığı her ortama şık bir görünüm katan Genius SW-HF2.1 1200, aynı zamanda kaliteli bir ses deneyimi yaşamanızı da sağlıyor. Ses sistemlerinde ahşap malzeme kullanımının önemini bilenleri oldukça memnun edecek bu özellik sayesinde film izlerken, müzik dinlerken veya oyun oynarken derin bas sesler ve hassas tiz sesler elde edebiliyorsunuz.
 
12 Watt gücündeki Subwoofer ve 9 Watt gücündeki ahşap kaplama uydu hoparlörlerle birlikte toplamda 30 Watt’lık bir çıkış gücü sunan SW-HF2.1 1200’ün Subwoofer’ının sağ tarafında ses, bas ve tiz ayarları bulunuyor. Kullanımı oldukça kolaylaştıran bu ayar paneli esnek kontrol sağlıyor. Gümüş rengi ile grinin uyumunun göze oldukça hoş geldiği Subwoofer’ın tasarımını, yaptığınız ayarları görebildiğiniz bir LCD panel tamamlıyor.
www.geniusnet.com

 

 

  be.ez La Robe LifeStyle NY China Scenes “Great Wall”
çin Seddi notebook’unuzu süslüyor. Görselde “Great Wall” modelini gördüğümüz 13.3 inç’lik be.ez La Robe LifeStyle laptop kılıfı, “Yollarda geçen zamanınıza bir tutam sanat katın!” sloganıyla kullanıcılara sunuluyor. Gerçekten de hediyelerin kullanışlı olmasının yanında şık da olması gerektiğini düşündüğümüzde, bu kılıfın ne kadar etkili bir hediye olabileceğini de görüyoruz. üstelik şıklığın yanında orijinal de olabilen hediyelerin, unutulmazlar arasında yer alacağını da hatırlatalım. La Robe China Scenes ürün serisi, Lorette Roberts’in LifeStyle New York için yaptığı resimlerden oluşuyor. Bu sanatsal ve göz alıcı kılıflar, dizüstü bilgisayarınıza kimseninkinde olmayan bir hava katarken, onu dış darbe ve çiziklerden koruyor.
www.elmasepeti.com
Fiyat: 91 TL
Logitech M305
Logitech M305, notebook’unun sade tasarımına renk katmak isteyenler için ideal hediyelerden. Logitech M305 mavi, pembe, mor ve kırmızı renklerinden veya melek, şerit,  kelebek desenlerinden biri ile unutulmaz bir hediye alternatifi. ?ekliyle fark yaratan bu mouse’lar bilgisayar başında uzun süre vakit geçirenlere yönelik tasarlanan ergonomik yapısıyla da kalbinizi kazanabilir.
 
Nano teknolojisine sahip olan ve küçük bir alıcıyla birlikte satışa sunulun M305,  kullanıcısına kolayca taşınabilme rahatlığı da sunuyor. Yaklaşık dört aya varan pil süresiyle sık pil değiştirme ihtiyacını da ortadan kaldıran ürünün altında yer alan pil göstergesi pilin bitiş süresini kullanıcıya haber veriyor. 1.000 dpi tarama hızı ve yüksek çözünürlüklü optik sensörü bu mouse,’u sıradan mouse’lardan iki buçuk kat daha hassas hale getiriyor.
www.logitech-europe.com/turkey
Fiyat: 45 Dolar

 

 

  Toshiba “Store Art  External HDD” 640 ve 1000 GB USB
Toshiba’nın yeni ürünleri; 640 ve 1000 GB’ a kadar kapasite sağlayan taşınabilir harddiskler. Son derece yüksek depolama kapasitesi ve şık tasarımı ile kişisel fotoğraf albümünüz, multimedya dosyalarınız, yada yedekleriniz nereye giderseniz gidin artık hep sizinle. Yeni ürünlerde NTI Backup Now EZ ve NTI Shadow 4 yazılımı ile hem Mac hem de Windows ile kolay kullanım sağlıyorr. Ayrıca Mc Affee Anti Virus yazılımı da hard diskinizin içinde.
127x 81,3×16,5 mm boyutlarındaki diskler, yaklaşık 155 gram ağırlığa sahip. çizilmeye karşı dayanıklı plastik kasasıyla dikkat çeken sürücüler, küçük boyutları ile masanızın üstündeki alanı daraltmıyor. Tak ve çalıştır özelliğiyle kullanım kolaylığı sunan Toshiba disklerde, darbeye karşı koruma ve rampa yükleme teknolojisinin yanı sıra, NTI BackupNow EZ Yazılımı ve Parola Koruması da bulunuyor.
www.toshibatr.com
Fiyat: 199 Dolar

Bone USB bellek ve iPhone kılıfları
ünlü markaların seçilmiş kıyafetlerinin yanı sıra, aksesuardan elektroniğe, CD”den kitaba kadar yüzlerce ilginç ürün bulabileceğiniz Bilstore”lar şimdi de yaratıcı “Bone” markasının birbirinden renkli aksesuarlarını vitrinlerine taşıyor. Renkli ürünleriyle dikkat çeken Bone markasının Iphone kılıfları ve hayvan figürlü USB”leri Bilstore”larda satılmaya başladı.

Günümüzde sıkça kullandığımız klasik teknolojik ürünleri farklı bir sunumla, ruh katarak alışılmışın dışında “ilginç bir şeyler yapma fikrinden yola çıkarak tasarlanan “Bone” markası teknoloji meraklıların yeni oyuncağı olacak.
www.bilstore.com

 

 

 

  Samsung Story Station
Samsung Electronics, yeni 3.5 inçlik harici sabit diski Story Station ürününün pazara sunulduğunu duyurdu. Aralık ayı itibariyle raflarda yerini alan yeni sabit disk, bekleme (standby) modunda 1 watt’tan daha az enerji tüketiyor. Bekleme modundaki düşük güç tüketiminin elde edilmesini sağlayan ise yeni bir devre yapısı. Bu yeni teknoloji ile sabit diskin güç kablosu bağlıyken USB bağlantı kablosu çıkarıldığında harici sürücü kapanıyor ve işlem yapmıyor. Samsung’un 3.5 inçlik Story Station harici sabit disk ürünleri 500 GB ile 2 TB arası kapasite seçenekleri ile satışa sunuluyor. Yeni sabit disklerde ayrıca veri koruma sürekliliği için Samsung Auto Backup, kişisel verilerin şifrelenmesi için SecretZoneTM yazılımı ile şifre ve parola koruması için SafetyKey özellikleri de bulunuyor.
www.samsung .com.tr
Aztech HomePlug
Aztech HomePlug serisi HL105E 85Mbps ve HL109E 200Mbps HomePlug AV Ethernet modelleri özellikle ev kullanıcıları için sorunsuz teknoloji kullanımı sunuyor. Kesintisiz ve güvenilir veri, ses, görüntü işlemi ve aktarımı konusunda iddialı. HomePlug teknolojisi evdeki mevcut elektrik hattınızı kullanıyor böylece yeni kablo kurmanıza gerek kalmıyor.
www.albim.com
 

 

 

  Kensington 4 Girişli
Mini USB çoklayıcı

?ıklık ve kaliteyi önemseyen kullanıcılar için tasarlanan yeni Kensington Dome USB 2.0 Hub 4 Port, kolay ve rahat kullanımı sayesinde hem ev hem de ofis kullanıcıları için ideal ürünlerden. 4 USB çoklayıcı girişi sayesinde istediğiniz cihazları kolayca bağlayabiliyorsunuz.
www.albim.com
Fiyat: 30 Dolar
 
Cherry Klavye
Tüm zorlu şartlara karşı başarısını kanıtlamış Cherry marka klavyeler Yücel Elektronik distribütörlüğünde Türkiye’de satışa sunuldu. Kurumlar için işlevsel ve basit olarak tasarlanan ancak buna karşın fonksiyonelliği ve sağlamlığıyla kendini kanıtlayan Cherry, tozlu ortamlarda, su sıçramalarında ve fiziksel darbelere maruz kaldığında bile işlevini sürdürüyor. Switch teknolojisinin uygulandığı Cherry marka klavyelerde 20 milyonunun üzerinde tuş kullanım olanağı da buluyor. Kişisel kısayol tuş özellikleriyle yüksek performans sağlayan akıllı multimedya fonksiyonlarını da bünyesinde barındıran Cherry marka klavyeler bu özellikleriyle kendi sınıfında öne çıkıyor.
www.teknocity.com.tr
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here