Ana sayfa Haber Yeni yayınlanan iOS 11.3 güncellemesi ile iPhone”larda yavaşlamaya son

Yeni yayınlanan iOS 11.3 güncellemesi ile iPhone”larda yavaşlamaya son

0

Apple iOS 11.3’ü yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte ARKit’e, Sağlık Kayıtlarına ve daha da önemlisi batarya yönetimine eklemeler getirildi. Bugünkü güncelleme, bataryası eskiyen iPhone’larda işlemci hızının düşürüldüğüne dair haberlerin çıkmasıyla birlikte Apple’ın tepkileri üzerine çekmesinden bir kaç ay sonrasına denk geliyor. 

iOS bugünkü güncelleme ile birlikte iPhone 6 ve üst modellerde batarya ömrünü gösterdiği gibi, tamir gerektirdiği durumlarda da uyarı mesajı veriyor. Buna ek olarak iPhone 6, 6 Plus, SE, 6s, 6s Plus, 7 ve 7 Plus kullanıcıları, telefonun işlemci gücünü düşüren yönetim özelliğini de devre dışı bırakabilecekler. 

iOS 11.3, iPhone’un arttırılmış gerçeklik fonksiyonlarını da güncelleyerek uygulamaların duvar ya da kapı gibi düz zeminleri, sandalye ya da yuvarlak masa gibi düzgün olmayan nesneleri okumalarını da sağlıyor. Aynı zamanda aslan, ayı, ejderha ve kafa tası gibi bir dizi yeni Animoji de eklendi.

Diğer önemli güncelleme ise Sağlık Kayıtları adlı program tarafında gerçekleşti. Tabii bu uygulama şimdilik sadece Amerika’da kullanılıyor.
Son güncelleme ise kişisel gizlilik alanında gerçekleşiyor. Herhangi bir Apple özeliği her kişisel bilgi kullanımı için onay istediğinde, iki adet mavi renkte tokalaşan el biçiminde bir simge belirecek. iOS 11.3’ün daha önce yayınlanan tanıtım görüntülerinde bu özellik bulunmuyordu ama kullanıcı mahremiyeti ile ilgili tartışmaların zirvede olduğu bugünlerde alınmış yerinde bir karar olarak çıkıyor karşımıza. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here