Ana sayfa Haber Yeni yayınlanan Apple iOS 11.2.1 güncellemesinde neler var

Yeni yayınlanan Apple iOS 11.2.1 güncellemesinde neler var

0

Apple iOS 11 işletim sisteminin sekizinci kurumsal güncellemesi olan iOS 11.2.1″i dün yayınlamıştı. iOS 11.2.1, Apple Pay Cash, hızlı 7.5W kablosuz şarj özelliği ve bir çok hata gideriminin de yer aldığı önemli bir güncelleme olan iOS 11.2″nin yayınlanmasından 1.5 hafta kadar sonra  yayınlandı.

iOS 11.2.1 güncellemesi, Ayarlar seçeneğinin altından kablosuz bağlantı üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Güncellemeyi almak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gidebilirsiniz.

iOS 11.2.1 güncellemesinde, bir önceki güncellemeden bu yana tespit edilen sistem açıkları ve bazı sorunlara yönelik çözümler getiriliyor.

Apple”ın yayınladığı bildiriye göre söz konusu güncelleme, Home uygulaması kullanıcılarının uzaktan bağlanmalarını yeniden mümkün hale getiriyor. Geçtiğimiz hafta HomeKit”te gerçekleşen önemli bir açık nedeniyle bu özellik paylaşımlı kullanıcılar için devre dışı bırakılmıştı.

HomeKit açığı üzerinden akıllı kilitler gibi bazı HomeKit aksesuarlarına yetkisiz giriş sağlanabiliyordu. Bu nedenle açık tespit edildiğinde firma bu özelliğin uzaktan paylaşımını kendi sunucuları tarafında devre dışı bırakmıştı. Apple sorunu gidermek için uzaktan erişimi paylaşımlı kullanıcılara kapatmak zorunda kalarak, özelliğin bu hafta içerisinde yeni bir iOS güncellemesiyle tekrar aktifleştirileceğini bildirmişti.

Bugün yapılan güncelleme sonrasında HomeKit açığı tam olarak kapatılarak paylaşımlı kullanıcıların erişimine yeniden açılmış oldu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here