Ana sayfa Haber Yeni Xbox Elite oyun kolunun görüntüleri sızdırıldı

Yeni Xbox Elite oyun kolunun görüntüleri sızdırıldı

0

Microsoft 2015 E3 etkinliği esnasında tanıtmıştı Xbox Elite Wireless Controller adını verdiği konsol kumandasını. 149$ fiyat etiketine sahip olan cihazın arka yüzünde dört adet değiştirilebilir pedal, Hair Trigger kilitleri, ayarlanabilir butonlar ve bütünüyle değiştirilebilir bileşenlerden oluşuyor. Xbox One oyuncularının popüler tercihlerinden olan kumanda, PC”de oyun oynayanlar için de cazip bir tercih haline gelmişti. Yeni sızan fotoğraflar, cihazın ikinci versiyonunun yolda olduğunu gösteriyor.

çinli Baidu sitesinde yayınlanan birkaç görüntü Xbox Elite kumandasının ikinci versiyonunu yansıtıyor. İsim belirtmeyen gönderici, yeni cihazda USB-C şarj girişleri, Bluetooth desteği (Windows 10 için), üç seviye Hair Trigger Locks kilitleri, pedaller için daha uzun tuşlar ve üçlü profil düğmesi olacağını söylüyor.

Resimlerde aynı zamanda parmaklarla kumanda edilen çubuklar için ayarlanabilir gerginlik mekanizması olduğu düşünülen bir mekanizma da yer alıyor. Microsoft Aralık ayında bu mekanizma için bir patent başvurusunda bulunmuştu. Bu görüntüler, batarya ömrünü ya da ekstra profil desteğini gösterecek üçlü LED”lerin yer aldığı Microsoft”un patent başvurusundaki tasarımla birebir örtüşüyor.

Reddit”e gönderilen diğer bir görüntüde kumandada yer alan yeni tasarım tutma bölümlerinin de olduğu bütünsel bir görünüm söz konusu. Mevcut Xbox Elite kumandasında tutamaç bölümleri zamanla aşınıyordu. Umarız yeni tasarımla birlikte bu sorunlar giderilmiş olur.

Bir kaynağın belirttiğine göre Reddit”e gönderilen görüntü orijinali yansıtıyor. Fakat Microsoft”un bu ürünü ne zaman çıkaracağına dair bir bilgi bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here