Ana sayfa Haber Yeni Windows 10 güncellemesi hızlı Bluetooth eşleştirmesini getirecek

Yeni Windows 10 güncellemesi hızlı Bluetooth eşleştirmesini getirecek

0

Microsoft’un test etmeye başladığı yeni özellik, Android ve iOS ile mobil cihazlarda gördüğümüz Bluetooth cihazların hızlı eşleştirilmesine imkan sağlıyor. Yeni özellik, sonraki büyük güncellemeyle birlikte tüm Windows 10 kullanıcılarının bilgisayarlarına dahil olacak.

Windows 10 Build 17093 ile Windows 10 test kullanıcılarına sunulan özellik, şuan için Microsoft Surface Precision Mouse ile kolay eşleştirmeyi desteklese de aralarında Logitech’in de bulunduğu çok sayıda anlaşma aracılığıyla özelliğe sahip cihazlar piyasada yakında yerini alacak. 

via GIPHY

Basit bir şekilde çalışan eşleştirme, bilgisayarın yakınında aktive edilen ve eşleştirilmemiş bir Bluetooth cihaz açıldığında direkt olarak Windows İşlem Merkezinde bir bildirim çıkarılmasını tetikleyecek. Bu bildirim, onay verildiğinde cihazla otomatik olarak eşleşmenin tamamlanmasını sağlayacak. 

Microsoft’tan yapılan açıklamada özellik ile ilgili olarak şimdilik sınırlı cihazlar tarafından desteklendiği ancak kısa vadede daha çok destekleyen cihaz çıkarılmasını, uzun vadede ise bunun bir eşleştirme standardı haline getirilmesini hedefledikleri belirtildi. Yeni özelliğin herkesin kullanımına Mart-Nisan civarı gelmesi beklenen Windows 10 güncellemesiyle sunulacağı düşünülüyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here