Ana sayfa İnternet Yeni Twitter Değişikliği Büyük Hesapların Takipçi Sayısını Düşürecek

Yeni Twitter Değişikliği Büyük Hesapların Takipçi Sayısını Düşürecek

0

Twitter’da yapılan köklü değişikler üç madde ile özetlenebilir.

  • Twitter, Çarşamba günü dondurulmuş hesapların insanların profilinde takipçi olarak sayılmayacağını açıkladı.
  • Dondurulan hesaplar, profildeki ani davranış değişikliklerinden dolayı bu yaptırıma maruz kaldı.
  • Twitter bu değişikliklerin kullanıcıların takipçi sayısında azalma yaşayacağını açıkladı. Bu değişikliklerden en çok etkilenen profillerin çok sayıda takipçisi olan ünlülerin olacağı bildirildi. 
110 milyon takipçi ile Katy Perry 1.sırada

Çarşamba günü Twitter, kilitli yani dondurulmuş hesapları takipçi olarak saymayacağını bildirdi. Yapılan blog paylaşımında az takipçili profiller çok etkilenmezken çok takipçili profillerin fazlasıyla etkileneceği açıklandı. Bu değişiklikler on milyonlarca hesabı etkiledi. Bu rakamlar toplam takiplerin %6’sını temsil ediyor.

Bu değişiklikler, Katy Perry (110 milyon ile 1. sırada), Barrack Obama (104 milyon), Donald Trump (54 milyon) gibi çok sayıda takipçi olan insanları ciddi boyutta etkileyecek. Dondurulan hesaplar, karşı tarafı rahatsız edecek cevap gönderenler, aldatıcı linkler paylaşan ya da diğer hesaplarla yazıştıktan sonra çoğunluk tarafından engellenen hesaplar oldu. Şirket bu ‘temizliğin’ aylık aktif kullanıcıları etkilemeyeceğini ekledi. Kurucu, Jack Dorsey yaptığı paylaşımın sonunda #health ekleyerek bu temizliğin Twitter’ın sağlığı için olduğuna dikkat çekti. Şirket ayrıca, iki aydır şüpheli davranışlar sergileyen profillere de odaklanmış durumda. Bu temizlik Twitter’ı nasıl etkileyecek hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here