Ana sayfa Haber Yeni Telegram güncellemesi otomatik gece modu ve daha fazlasını getirdi

Yeni Telegram güncellemesi otomatik gece modu ve daha fazlasını getirdi

0

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, yeni bir dev güncellemeyle ek özelliklere sahip oldu. Bu özelliklerin bir kısmı diğer mesajlaşma uygulamalarını yakalamayı amaçlarken bir kısmı ise yeni ve özgün fonksiyonlar içeriyor.

Versiyon 4.8’in içeriğinde öncelikle en dikkat çeken özellik gönderilen videoların tamamının inmmesini beklemeye gerek kalmadan oynatmaya başlayarak kullanıcı deneyimi arttırılacak. Bu özellik bildiğiniz üzere WhatsApp’ta bir süredir bulunmaktaydı ancak şüphesiz kaliteyi arttıracak önemli bir etmen. 

Güncellemede ayrıca yer alan bir diğer özellik ise otomatik gece modu. Diğer uygulamalar aksine derin kişiselleştirme olanakları sunan Telegram size sayısız tema arasından seçim yapma ya da kendi renklerinizi belirleme imkanı sunuyordu. Bu temalardan karanlık olanlar gece çok iyi olsa da gündüz biraz daha parlak temaları gözümü aramıyor değil. Bu durumu otomatize eden Telegram, tercih ettiğiniz gece temasına geçmek için ister cihazın ortam parlaklığı sensörünü isterseniz de konum destekli gün doğumu ve batımı saatlerini kullanabiliyor.

Telegram 4.8 ile gelen son özellik ise Telegram hesabı ile oturum açma. üçüncü parti sayfalara üye olurken ya da giriş yaparken artık Telegram hesabımızı kullanabileceğiz. Telegram mesajıyla gelecek olan doğrulama kodu kullanılacak olan yöntem, yeni bir çığır açmasa da kolaylaştırıcı, en azından da bir alternatif olacak.

Küçük bir hatırlatma: Güncelleme şimdilik sadece Android için Google Play’de yayınlandı. Telegram’ın geçmişini dikkate alarak yorum yapacak olursak yakın zamanda iOS da bu yeni özelliklere sahip güncellemeyi alacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here