Ana sayfa Donanım Yeni Steam Link uygulaması bilgisayar oyunlarını akıllı telefona taşıyor!

Yeni Steam Link uygulaması bilgisayar oyunlarını akıllı telefona taşıyor!

0

Steam tarafından yeni yayınlanan bir uygulama sayesinde artık masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızdaki tam kapasite oyunların tadını akıllı telefonunuzda da çıkarabileceksiniz. Sistem ilk aşamasında olduğundan bazı eksiklere sahip olsa bunlar zamanla ortadan kaldırılacaktır.

21 Mayıs’ın haftası içerisinde çıkarılacağı açıklanan uygulama, Android için beta olarak sunulacak fakat iOS versiyonu tam olacak. Uygulama tam deneyimi yaşayabilmeniz için bazı ön koşullar gerektiriyor. Bunlardan ilki akıllı telefonunuzun bilgisayarla aynı ağda olması ve kablosuz işe 5GHz’lik bir bağlantıya sahip olması gerekiyor. Akıllı telefonunuzu adaptörler yardımıyla kablolu bağlarsanız benzer bir gereklilik yok. Bunun anlamı, henüz LTE yani 4G üzerinden dışarda oyun oynama pek olası değil. Bağlantı gereksinimlerinin yanında Steam kontrolcülerle ilgili herhangi bir detay vermedi. Bunun anlamı telefona bir PS4 kolu ya da klavye bağlayarak oynamak mümkün olacak mı olmayacak mı belirsiz. Steam Controller ise tabi ki destekleniyor. 

Bu oyun seferberliğine ek olarak yaz aylarının sonlarında bir de video servisi başlatmayı planlayan Steam, iOS ve Android için çeşitli dizi ve filmleri kullanıcılarına sunacak. Bu uygulamada da tıpkı Netflix ve YouTube Go gibi içerikleri indirilerek daha sonra izlenebilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here