Ana sayfa Haber Yeni söylentiye göre sadece Galaxy S9 Plus çift kameralı olacak!

Yeni söylentiye göre sadece Galaxy S9 Plus çift kameralı olacak!

0

Galaxy Note 8

Samsung”un 2018 model amiral gemisi modellerinden olacak olan S9 ve S9 Plus, bu yıl firmanın giriş yaptığı çift kamera trendini takip ederek özelliği barındırırlar şeklindeki beklentimiz kısmen boşa çıkabilir. Geçtiğimiz aylardan bu yana sürekli olarak kulağımıza gelen söylentiler, bugün taze gelen bir bilgiyle neredeyse kesinleşmiş bulunuyor. Bu bilgiler arasında cihazın kamera sistemi ve bir erken tanıtım ihtimali yer alıyor.

SM-G960 model numarasıyla çıkacak olan ikilinin küçük versiyonu Galaxy S9, bu yılın modeli gibi 5,8 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacak. SM-G965 kod adlı Galaxy S9 Plus ise yine aynı şekilde 6,2 inçlik ekrana sahip olacak.

Cihazın işlem gücüyle ilgili olarak en büyük beklenti şimdiye dek Qualcomm”un yeni nesil işlemcisi daha çıkmamış Snapdragon 845 olacağı yönündeydi. Bugün çıkan rapora göre ise cihazda 10nm bandında üretilmiş daha gelişmiş bir işlemcinin yer alması söz konusu.

Bizler için en büyük önem arz eden konuya gelecek olursak, iki model arasında önümüzdeki yıl ciddi birkaç farklılık olacak gibi görünüyor. Bunlardan performans alanında ilki standart model 4 GB RAM ile gelirken Plus modelin muhtemelen 6 GB RAM ile gelecek olması. Performansı bir kenara bıraktığımızda ise standart modelde tek arka kamera, Plus modelde ise çift arka kamera bulunacağı söylentileri Asya”daki üretm bölgelerinden yoğun şekilde yükselmeye devam ediyor. Cihazlar hakkında gelen iyi haberlerden birkaç tanesi ise her ikisinde de 3,5mm kulaklık jakı, microSD kart girişi ve 64 GB dahili depolama yer alacağı. 2017″de başlayan AKG kulaklıkla gelen S serisi amiral gemileri önümüzdeki sene de devam edecek.

Cihazların resmi tanıtımı için Mart ayı konuşulsa da Ocak ayındaki CES”de tanıtılma ihtimali de ciddi anlamda değerlendiriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here