Ana sayfa Haber Yeni sızıntı Galaxy S9″un radikal tasarımını açığa çıkarıyor

Yeni sızıntı Galaxy S9″un radikal tasarımını açığa çıkarıyor

0

Apple”ın iPhone X modeli haber akışını domine ediyor olabilir son zamalarda ama Samsung” da silahlarını çıkarmak üzere. Firmanın bükülebilir Galaxy X modelini çıkarma planları olduğunu biliyoruz zaten. Artık Galaxy S9 için köklü bir tasarım değişikliğine gideceğini de biliyoruz.

çin”li haber sızdırıcısı “Ice universe” esrarengiz bir tweet atarak Galaxy S9″un arka yüzünün çok değişeceğini söyledi. Ne tip bir değişiklik olacağına dair açıklama yok ama Ice Universe geçmişte Galaxy Note 8 tasarımıyla ilgili isabetli haberler vermiş, Galaxy S8″in somut resimlerini dünyaya ilk duyuran kişi olmuştu.

Şüphesiz Galaxy S9″da gerçekleşecek en bariz değişiklik, mükemmel bir model olan Galaxy Note 8″de olduğu gibi dual kamera eklentisi olacaktır. Apple, LG ve Huawei”nin yanında Google”ın mükemmel Pixel 2 kamera sisteminin ikili oluşu nedeniyle bu ihtimali muhakkak olarak algılıyoruz.

Fakat Samsung”un Galaxy S9″un arka yüzünde yapacağı geliştirmelere dair farklı şeyler de olabilir. öncelikle parmak izi okuyucusu daha merkezi bir yere taşınarak, ulaşılması kolay hale getirilebilir. İkincisi, Google”ın Pixel 2 cihazındaki alüminyum-cam karışımı tarzını benimsemeli Samsung” da. Alüminyum dayanıklılık kazandırırken, cam ise kablosuz şarj için kullanılması gerekli bir malzeme.

Fakat Ice Universe bununla da kalmıyor. Attığı diğer iki tweet mesajında hem iyi, hem de kötü bir haber veriyor.

İyi haber, Samsung”un kulaklık girişini kullanmaya devam edeceği yönünde (bir çok rakip firma saçma bir şekilde kullanımdan kaldırdığı halde). Kötü haber ise Galaxy S9″un ekranında entegre parmak izi tarayıcısı bulunmayacağının %100 olduğuna dair. Bu noktada geçen hafta yayınlanan bir haberle uyuşuyor verilen bilgi. Tabii bu da arka yüzde bulunan parmak izi okuyucusunun yerinin değişecek olma ihtimalini güçlendiriyor.

Apple”ın iPhone X stok sorununu çözdüğü bir zamanda çıkacak olması nedeniyle Samsung inanılmaz bir baskı altında kalacak. Fakat, Galaxy S9 ve kısmen çılgınca bir model olan Galaxy X ile savaşa hazır görünüyor Samsung. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here