Ana sayfa Haber Yeni sızan videoda Xiaomi Mi 8″in ekran içi parmak izi okuyucusu göründü!

Yeni sızan videoda Xiaomi Mi 8″in ekran içi parmak izi okuyucusu göründü!

0

Firmanın 8. yılı şerefine çıkarması beklenen ve modelinin de Mi 8 olacağını düşündüğümüz akıllı telefonu, görünüşe göre uzun zamandır beklenen sayılı özelliklerle gelecek.

Yeni yüklenen YouTube videosunda ortaya çıkan parmak izi okuyucu, ekranın altından çalışıyor ve görünüşe göre sorunsuz çalışıyor. Geçen yılın popüler amiral gemisi Mi 6’nın ardılı olacak olan Mi 8, firmanın bu yıl içerisinde çıkardığı üçüncü üst seviye akıllı telefon olarak Mi Mix 2 ve Mi Mix 2S’in arasına katılacak. Bu cihazların ikisi de büyük ekranlara sahipler ve Mi 8, orta yolu bularak kompakt bir gövdede gelecek.

Cihazda gelmesi beklenen özellikler sırasıyla şöyle:

  • 3D yüz tanıma
  • Qualcomm Snapdragon 845
  • 8GB’a kadar RAM
  • En az 64GB dahili depolama
  • 4000 mAh batarya

Ortaya çıkan videonun kısalığı herhangi bir ipucu vermezken sadece cihazın Xiaomi’nin Android arayüzü olan MIUI 9 çalıştırdığını anlayabiliyoruz. Ekran içi parmak izi okuyucunun yavaş yavaş genel akıllı telefonlara yayılmasıyla birlikte önümüzdeki yıllarda çok daha ünlü firmalardan da bu alanda bir çıkışı görebiliriz. Bu teknolojiye sahip ilk telefonlar arasında Vivo X20 ve Huawei Porsche Design Mate RS yer alıyor.


Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here