Ana sayfa Donanım Yeni sızan görüntülerde Sony Xperia XZ1 tasarımı ve özellikleri açığa çıkıyor

Yeni sızan görüntülerde Sony Xperia XZ1 tasarımı ve özellikleri açığa çıkıyor

0

Sony, Xperia XZ1 olarak adlandırılacağı söylenen yüksek teknolojili yeni Android telefonunun üzerinde çalışmaya devam ediyor. Telefonun Xperia XZ ve XZs modellerinden daha üstün olması gerekiyor ve göründüğü kadarıyla bugün itibariyle CompareRaja ve @OnLeaks”in sağladığı bazı görüntüler sayesinde yeni tasarıma göz atabileceğiz.

Xperia XZ1 büyük oranda Xperia XZs”i temsil ediyor. Metal yapımı cihaz minimalistik, şık bir tasarıma sahip (her ne kadar bazıları geniş alt ve üst çerçeve boşluklarından pek hoşlanmayacak olsalar da). Telefonun arka yüzünde yer alan kameranın yanındaki flash ve sensörler,  yatay olarak yeniden konumlandırılmışlar (Xperia XZ Premium”da da görüldüğü gibi, ama şimdi daha da merkezi bir konumda). Yeni modelde üst tarafta kulaklık girişi, alt tarafta ise USB-C portu bulunuyor. Sağ yanda açma/kapama tuşu (üzerinde/içinde parmak izi tarayıcısı bulunuyor olabilir), ses açma kapama ve kameraya özel bir buton bulunuyor. Sol tarafta ise microSD / SIM kart karması gibi görünen bir giriş var.

 

5.2-inch büyüklüğünde ekranı olacağı söylenen XZ1″in (çözünürlük bilinmiyor) ekran boyutları 146.8 x 73.4 x 7.6mm ölçülerinde olacak. Bu demektir ki XZs”ten biraz daha uzun ve geniş olacak olmakla birlikte, daha da ince olacak.

Diğer özellikler arasında Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4GB RAM ve 3000 mAh batarya bulunuyor. Yeni modelde arka yüzde 19MP kamera ve ek olarak ön yüzde 12MP kamera bulunacak. Modelin, fabrika çıkışı itibariyle Android O işletim sistemi üzerinde çalışması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here