Ana sayfa Mobil Yeni Retinalı iPad Mini’ye yakın plan

Yeni Retinalı iPad Mini’ye yakın plan

0

Phil Schiller etkinlikte yaptığı sunumda bu durumu şöyle özetledi: “iPad mini’ye eklenilmesinin en çok istenildiği özellik güzel bir Retina ekranıydı, işte bugün bizim yapacağımız şey tam da bu.”

Yeni mini, iPad Air’dekiyle aynı olmak üzere 2048 x 1536’lık bir ekran çözünürlüğüyle geliyor. Bu yenilik onun Apple’ın diğer Retina ekranlı cihazları arasına katılmasını ve daha da önemlisi bu alanda Nexus 7’yle arasında olan farkı da kapatmasını sağlıyor.
 
Dahili olarak barındırdığı en son teknolojiyi kullanan A7 çipi, cihazı CPU görevlerinde 4 kat ve grafik görevlerinde de 8 kat daha hızlı olmasını sağlayarak onun iPhone 5S ve iPad Air’le karşılaştırılmasını sağlıyor. ürün Beyaz/Gümüş ve Uzay Grisi olmak üzere iki renkte geliyor.
Retinalı iPad mininin satış fiyatı 399 dolardan başlıyor. Orijinal iPad mini de hâlâ 299 dolardan sipariş edilebilmeye devam edilecek. (Bu meblağ orijinal fiyattan daha 30 dolar ve Retina Ekranlı iPad Mini’den 100 dolar daha az.) Apple yeni iPad mini’nin ön siparişi ve piyasaya çıkış tarihi ile ilgili onun yılbaşına doğru satışta olacağını söylemek dışında başka herhangi bir ayrıntı vermedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here