Ana sayfa Haber Yeni Retina Macbook tanıtıldı

Yeni Retina Macbook tanıtıldı

0

Haberi güncelliyoruz:

Yeni Macbook Retina, nisan ayında piyasaya sürülecek. Muhtemelen haziran ayında da Türkiye’ye pazarlanır. Fiyatı, 1,299 dolardan başlıyor, 1599 dolara kadar alıcı bulacak.

Editörün notu: Tarihi düzelttim, daha önce mayıs demişim, nisan ayında piyasaya sürülecek. 

Muhtemelen, diğer teknoloji sitelerindeki canlı blogların anlık anlatımlarıyla detaylı bilgi bulamıyorsunuzdur. İşte detaylarıyla yeni Macbook.

Macbook, Macbook Air’den daha fazla ince ve daha hafif olarak öne çıkarıldı. Bu 600 gramlık hafifliği nasıl sağlıyorlar, onunla ilgili biraz konuşalım. Apple’ın yeni nesil Macbookları ve iPhone’ları için yeni patentler aldığını aylar önce söylemiştik. Apple‘ın aldığı yeni patentler, yumuşak, hafif ve mekanik çalışma prensibiyle Macbook ve iPhone’lara uygulanacak. 

 Bu hafifliğin ilk nedeni tamamen mekanik klavye: klavyenin tuşları standartlara oranla %60 daha hafif, yumuşak ve materyali tamamen yenilendi. Mekanik klavyenin anladığım kadarıyla şöyle bir özelliği var; komple bir klavye platformu yerine, her klavye tuşu kendi mekanik görevini gerçekleştiriyor. Böylece klavyenin altına yerleştirilen platformun ağırlığından kurtuldu ve aynı zamanda daha ince bir Macbook tasarımı doğdu. Aynı zamanda, Apple yeni bir LED teknolojisi üzerinde de çalışmış. Bu sadece görsellik açısından değil enerji konusunda da katkı sağlayacak. 

 

Macbook’ların ekranı 12″ ve Retina ekranlı. çözünürlüğü ise 2K

 

Bahsettiğim klavye teknolojisi sayesinde mevcut dizüstülerden daha ince bir Macbook. Ek olarak fansız altyapısı bulunuyor, likit soğutması var.

Görseller, The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here