Ana sayfa Haber Yeni rapora göre Apple bu yılın tüm modellerinde OLED ekran kullanacak!

Yeni rapora göre Apple bu yılın tüm modellerinde OLED ekran kullanacak!

0

Geçtiğimiz Eylül ayında ilk OLED ekranlı akıllı telefonunu tanıtan Apple, bu cihazda üretim hattında çok miktarda sıkıntı yaşasa da OLED panelin farkı tartışmasız görülebiliyordu. Güney Koreli kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple bu yıl çıkaracağı akıllı telefonların birinde değil üçünde birden OLED ekran kullanacak. Bu durum eğer gerçekleşirse iPhone modelleri gelecek yıl çok daha parlak ekranlarla gelecekler.

Şuan için en büyük OLED üreticileri olan LG Display ve Samsung Display, yeni iPhone modellerinin hepsinde OLED kullanılması durumunda muhtemelen birlikte çalışacaklar ve iPhone modellerinde stok sıkıntısı ortadan kalkacak. Apple’ın OLED ekranlara tüm modellerinde geçmesinin bir diğer etkisi ise muhtemelen rakip firmaların orta seviye akıllı telefonlarda da çok daha yaygın biçimde OLED ekranlara yer vermesi olabilir. Bu durum üretimi daha maliyetli olan OLED’lerin etkisiyle malesef akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi anlamına gelecek.

Japan Display (JDI), şuan için OLED panel üretmiyorlar fakat yapılan açıklamalara göre 2019 yılında gereken yatırımların tamamlanmasıyla birlikte firma bu panelleri de üretmeye başlayacak. Apple iPhone modellerinde sadece OLED ekran kullanılacağına dair raporun yayınlanmasının ardından JDI hisseleri gün içerisinde %10’luk bir değer kaybı yaşadı. Firmadan yapılan açıklamaya göre Japon devleti firmaya desteğini sürdürüyor ve gereken yatırımlar zamanı gelince yapılacak.

29

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here