Ana sayfa Haber Yeni PlayStation VR çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Yeni PlayStation VR çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

0

PlayStationVR  sanal gerçeklik sisteminin, dünyanın çeşitli bölgelerinde Ekim 2016″dan itibaren piyasaya sürüleceğini nihayet duyuruldu. Sistem, Japonya”da 44.980 Yen, Kuzey Amerika”da 399 ABD Doları, Avrupa ve Asya”da ise 399 Euro ve 349 Sterlinlik tavsiye edilen perakende fiyatı ile sunulacak. PlayStationVR”ın Türkiye“yi de kapsayan bölgesel çıkış tarihleri ve Türkiye satış fiyatı ise önümüzdeki dönemde açıklanacak.

Halen küçük bağımsız ekiplerden 2K Games, Electronic Arts Inc. ve Ubisoft® gibi, sektörün en büyük yayıncılarının bünyesindeki büyük stüdyolara kadar 230″un üzerinde geliştirici ve yayıncı, PS VR yazılımları üzerinde çalışıyor. Gerek bu geliştirici ve yayıncıların gerekse SCE Worldwide Studios”un çıkartmayı planladığı oyunların sayısı 160″ın üzerinde. Aralarında Eagle Flight , EVE: Valkyrie , Headmaster, Rez Infinite, Wayward Sky  RIGS: Mechanized Combat League, Tumble VR, Until Dawn: Rush of Blood ve PlayStationVR WORLDS adlı yazılımların da bulunduğu 50 oyunun bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca, DICE ve Lucasfilm de sadece PS VR”a yönelik tamamen yeni bir Star Wars Battlefront oyun deneyimi üzerinde çalışıyor. Ayrıca, SCE WWS imzasını taşıyan THE PLAYROOM VR*4 da, sistemin piyasaya çıkışı ile eş zamanlı olarak, tüm PS VR sahipleri için PlayStation®Store üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

PS VR yazılım yelpazesinin genişlemesini daha da desteklemek amacıyla, Sony Computer Entertainment yenilikçi teknoloji çözümleri sunmak ve PS VR”ın oyun geliştirme ortamını geliştirmek üzere çeşitli Araç & Aracı Yazılım şirketleri ile de ortaklığa gidiyor.

Sistem aynı zamanda kullanıcıların baş ünitesi takılıyken büyük bir sanal ekranın*6 çok çeşitli içeriklerinin keyfini sürmesine imkân veren bir Sinematik moda da sahip. Sinematik mod için desteklenen içerikler arasında, standart PS4 oyun ve videolarının yanı sıra Share Play ve Live from PlayStation gibi çeşitli PS4 özellikleri de bulunuyor. Kullanıcılar aynı zamanda tümyönlü kameralar ile çekilen 360 derece fotoğraf ve videoları da, fiziksel olarak kendilerini kaydedilen sahnenin tam ortasında hissetmelerini sağlayacak PS4 Media Player üzerinden PS VR”da izleyebilecekler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here