Ana sayfa Yazılım Yeni Office Deneyimi

Yeni Office Deneyimi

0

Artık daha kişisel ve her zamankinden daha modern. Peki detaylarında neler saklı?
 

Yeni Office deneyimiyle uygulamalarınız, belgeleriniz ve kişisel ayarlarınız da sizinle geliyor. Kullanıcılar belgelerini, resimlerini, kişisel notlarını SkyDrive’a depolayabiliyor; kurumlar da belgeleri SharePoint’e gönderip onlara istedikleri yerden erişilebiliyor, istedikleri gibi paylaşabiliyor ve belgeler üzerinde gerçek zamanlı olarak birlikte çalışabiliyor. Office; akıllı telefonlardan Mac’lere kadar birçok cihaz ve platformdaüstelik popüler web tarayıcılarındaçalışıyor. Düzenli ve modern arayüz, her gün kullandığınız araçlara daha hızlı erişim sağlarken, Office deneyiminizi özelleştirmenize de olanak tanıyor. Yeni araçlar; sadece birkaç tıklamayla şık ve modern belgeler hazırlamanıza, verimli toplantılar yönetmenize ve rakamları öngörüye dönüştürmenize yardımcı oluyor. Office; geliştirilmiş, profesyonel şablonlar arasından veya son kullandığınız belgeler listesinden seçim yaparak hızlıca belge oluşturmanızı sağlıyor. Peek’ler sayesinde Office mevcut görünümünüzden ayrılmadan, ihtiyacınız olan bilgiyi bir bakışta size ulaştırıyor. Ajandanızı, belli bir randevuyu veya e-posta yazdığınız kişinin ayrıntılarını görüntüleyebileceksiniz.
 

 
Yeni Office’le çalışmak

Office 365 ile çalışmaya başlamak çok kolay. Şu adımları izlemeniz yeterli.
•İhtiyaçlarınıza uygun Office 365 ürününü seçin.
•Office 365 ürününe bağlı olarak, eğer bir üniversite öğrencisi iseniz okul etki alan adınızı ya da okul kimliğinizle, ev kullanıcısı iseniz Microsoft hesabınızla, bir kurum iseniz kurum etki alan adınız ile oturum açın. Ya da sıfırdan bir Microsoft hesabı oluşturun.
•Hesabınız birkaç dakika içinde hazır olacaktır.
•Organizasyonunuzu Yönetin (Manage Your Organization) sayfasından Office’i cihazlarınıza yükleyin, SharePoint’e ve Skydrive”a erişin ve Office 365 aboneliğinizi yönetin.

 

Yeni Office; iş, ev ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birkaç sürüm olarak sunuluyor.

Office 365: Yeni Office’i sürekli güncellenen ve Microsoft bulut hizmetlerine bağlı bir abonelik hizmeti olarak sunar. İş, son kullanıcı, eğitim ve kamu sürümleri mevcuttur.

Office 2013:
Süresiz lisanslı, geleneksel masaüstü yazılımı olarak Office. ücretsiz bir Microsoft hesabı ile birleşen Office 2013, buluta bağlı bir Office’in sunduğu çevrimiçi belge depolama ve paylaşma gibi rahatlıklarının birçoğunu sunar.

Windows RT’de Office: Windows RT yüklü cihazlar Word, Excel, PowerPoint ve OneNote ile birlikte gelmektedir.

Office sunucuları:
Exchange, SharePoint, Project ve Lync; kurumlar için Office 365’in bir parçası olarak bulutta barındırılan hâliyle kullanılabilir, yerel olarak dağıtılabilir veya ikisinin birleşiminden oluşan hibrit bir dağıtım yapılabilir.

 


 
Bulut”un gücü Office”de
Office 365, masaüstünüzdeki Office’i bulut tabanlı hizmetlerle bir araya getirir. Böylece hayat sizi nereye götürürse götürsün, fikirleriniz de yanınızda taşıyabilirsiniz. Belgeleriniz ve ayarlarınız (hatta Office uygulamalarınızın kendileri bile) sizinle birlikte geliyor. Office 365’i internete bağlı herhangi bir Windows 7 veya Windows 8 yüklü bilgisayara anında aktarabilirsiniz. Bıraktığınız Word belgesini okumaya kaldığınız yerden devam edebilir, başkalarıyla gerçek zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

 

Yeni Office Web Apps

Yeni Office Web Apps”e eklenen bazı ek özellikleri şöyle sıralayabiliriz:Dokunma desteği, her yerden ve her cihaz üzerinden erişim imkanı, daha fazla cihaz ve tarayıcı desteği, Word Web App”te sözcük sayımı, OneNote içerisinde bul özelliği, PowerPoint”te videoların gösterilmesi, uygulamaların her yerinde kısayol menüleri, Excel”de daha iyi kopyalama / yapıştırma, iyileştirilmiş geri alma ve yazdırma imkânı.Office Web Apps”in kullanıcı arabirimi dokunmatik cihazlar üzerinde verimli çalışmak üzere güncellendi. Ayrıca son sürümle artık Android ve iOS dâhil olmak üzere günümüzün modern akıllı telefonlarıyla yüksek kalitede bir okuma deneyimi sunuluyor.
 


 
OneNote ile öncü dokunma deneyimi

Beyin fırtınası yaparken ve not alırken yepyeni bir dokunma deneyimine hazır mısınız? OneNote Windows 8 uygulaması kullanışlı komutları parmak uçlarınıza getiren dokun-ve-bekle radyal menülerini, tek dokunuşla arama ve paylaşmayı, resimler arasında parmak dostu yakınlaştırma ve kaydırmayı sizinle buluşturuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here