Ana sayfa Haber Yeni Nokia 2: Devasa batarya, düşük fiyat etiketi

Yeni Nokia 2: Devasa batarya, düşük fiyat etiketi

0

HMD, fırsat olarak gördüğü yeni Nokia modellerini piyasaya sürüyor. Bu seferki modeli, oldukça ucuz olmakla birlikte bataryası da uzun süre giden bir telefon. Fena da görünmüyor hani. Noka 2″nin yurtdışı fiyatı ortalama 120$ civarında. Türkiye fiyatının ortalama 600TL civarında olacağını düşünüyoruz. Bunun yanında 4.100 mAh”lik bataryası ile de bir çok amiral gemisi modelin önüne geçiyor.

üstelik bu fiyata Android Nougat üzerinde çalışan, Google Assistant yüklü bir cihaz edinmiş oluyorsunuz. İşlemci tarafında ise Qualcomm Snapdragon 212 kullanılıyor. 1280×720 çözünürlüğünde, 5 inç LCD ekrana sahip olan telefonun arka yüzünde 8 megapiksel, ön yüzünde ise 5 megapiksel olmak üzere birer adet kamera bulunuyor. Dahili hafızası yalnızca 8GB olmakla birlikte, microSD girişiyle bu hafızayı 128GB”a çıkarmak mümkün. Teknik özellikler dökümüne baktığımızda, Samsung Galaxy 2″yi anımsatıyor gibi.

HMD Global”in ürün müdürü Juho Sarvikas yaptığı açıklamada “Nokia 2″nin bataryadan çipsetine, sistem tasarımına kadar tüm bileşenleri, bataryadan mümkün olduğunca az güç harcamaya dönük olarak tasarlanmışlardır” diyor.

Görüntüler telefonun hoş bir görünüme sahip olduğuna işaret ediyorlar fakat elimize almadan kesin bir şey söylemek doğru olmaz. önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak olan telefonun 2018 yılı başlarında ülkemize de gelmesi bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here