Ana sayfa Haber Yeni nesil Nexus akıllı telefonlar Huawei ve LG tarafından üretilecek

Yeni nesil Nexus akıllı telefonlar Huawei ve LG tarafından üretilecek

0

 

Google, Nexus yelpazesini genişletmeye çalışıyor gibi. Nexus çizgisindeki modeller bir tablet bir de akıllı telefon olarak piyasaya sürülürken bundan böyle Nexus‘lar iki akıllı telefon bir tablet modeli olarak piyasaya sürülecek. Daha önce de belirttiğimiz gibi Nexus tabletlerin üreticisi Lenovo olabilir, bugün itibariyle ortaya çıkan haberlere göre Nexus akıllı telefonların üreticileri Huawei ve LG. LG ile Google arasında zaten mevcut halde bir patent anlaşması var, bu patent anlaşması yazılım patentlerini içeriyor.

Android Police, bu konuda ilk metni yazan bloglardan. Police’e göre Bullhead olarak isimi geçen cihaz, LG tarafından üretilecek olan Snapdragon 808. Bu cihaz 5.2″ ekran büyüklüğünde, diğer Angler isimli Huawei modeli ise 5.7″ ve Snapdragon 810 işlemcisine sahip. Motorola‘nın üretiklerine değişiklik olarak Huawei’nin Nexus‘larında parmak izi okuyucusu olacak. zaten kendi modellerinde bu parmak izi okuyucusu var.

Nexus tabletleri Lenovo, Nexus akıllı telefonlar Huawei ve LG tarafından üretilecek, ek bilgi olarak bu modellerden bir tanesinin Android 5 sürümüne yönelik çıkacağı hakkında da bilgiler var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here