Ana sayfa Haber Yeni nesil Microsoft Lumia”ları Xbox departmanı geliştiriyor

Yeni nesil Microsoft Lumia”ları Xbox departmanı geliştiriyor

0

Microsoft‘un yeniden şekillendirdiği Microsoft Lumia‘lar, Windows 10 ile birlikte yeni bir sürece daha giriyor. Windows 10 Mobile işletim sistemiyle güçlenen akıllı telefonlar, özellikle Acer’ın IFA 2015‘te tanıttığı modeller dikkat çekti, şimdi ise gözler Microsoft’un kendi üreteceği Lumia modellerinde. Lumia modellerinin tam olarak bir çözünürlük canavarı olması beklenirken, kamera özelliklerinin de Canon ve RealSense ile güçleneceği bilgileri var. Teyitli bilgiler değil, şimdilik tam olarak “kesin” gözüyle bakamıyoruz. 

Geçtiğimiz yıl, binlerce çalışanını işten çıkaran Microsoft, bu dönem içerisinde Nokia ile ilişkilerini yarıda bıraktı ve aynı zamanda Xbox platformunda da yeniliklere gitmeye başladı. Aslında Xbox departmanı ile Microsoft Research şu sıralar birlikte çalışıyor olmasıyla beraber Lumia departmanlarının da Xbox tarafından oluşturulmuş olma ihtimali var. Bu da, Lumia’ların yeni nesil Microsoft eğlence aracı olacağını gösteriyor. Geçtiğimiz yıl çıkan haberleri hatırlarsak, Microsoft Xbox‘ları sadece “oyun konsolu” olarak lanse etmeyecek. 

Lumia‘ların yeni bir sürprizlere açık olduğu aşikar. Windows 10 ile birlikte gelen platform ortaklığı da bunu işaret ediyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here