Ana sayfa Haber Yeni nesil iPhone”ların ekranı bebek poposu gibi

Yeni nesil iPhone”ların ekranı bebek poposu gibi

0

Apple yaz döneminde yeni nesil ekran teknolojisinin ve materyalinin patentini almıştı. Yeni teknoloji, tamamen kırılmalara engel oluşturarak “yumuşayabilme” özelliği barındıracak. Bunu izah etmek gerekirse; iPhone veya iPad‘lerinizdeki “Home” düğmesine bir dokunun, aynı hissiyatı ekranınızda bir uygulamayı açmak için dokunduğunuzda alacaksınız. Tasarım olarak yenilikler getirmekle beraber, yeni tasarımlar yeni patentlerle beraber darbe ve düşmelere karşı daha da dayanıklı olacak. 

Apple‘ın bu sağlamlaştırma hamleleri bile eleştirilmeye başlandı an itibariyle, haksız da değiller. çünkü Apple, ilk sahaya girdiği günden bu günlere kadar yakaladığı “ilginç” kitle ile yapısını korudu. Tasarımlarında uyguladıkları sanatsal anlayış ile kullancıları arasında güçlü bir bağ vardı. Minimalizm’in gölgesinde, Apple, ekstra sağlamlığa çok dikkat etmiyordu çünkü Apple kullanıcıları, Apple‘a göre her zaman “eşyalarına kıymet veren ve zarar vermeyen kesimdir.”  Kitle genişledikçe, sağlamlaştırma çabaları da Apple‘dan sırayla gelmeye başladı.

 

Apple‘ın bu yeni nesil teknolojisi ve materyalinin bir sonraki nesil iPhone‘larda uygulanıp, uygulanmayacağı şimdi merak konusu. Ancak aradaki tarihler hesaplandığında Apple bu yeniliği 2016 iPhone‘larında uygulaması oldukça zor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here