Ana sayfa Haber Yeni nesil iPad ve yeni iPad mini Mart ayında!

Yeni nesil iPad ve yeni iPad mini Mart ayında!

0

Yeni yayınlanan bir raporla birlikte spekülasyonlar yeniden alevlendi
 

Bir süreden beridir iPad 5 ve iPad mini 2’nin çıkacağına dair dedikodular var. Son olarak Topeka Capital Market analisti Brian White, CES’teki gelişmeleri ve gözlemlerini de katarak, iPad mini 2 ve iPad 5’in Mart ayında tanıtılabileceğini belirten bir rapor yayınladı.
 
Raporda, iPad 5’in Ekim’de yayınlanan iPad 4’e göre daha ince ve hafif olacağı; iPad mini 2’nin ise ilkine benzeyeceği ifade ediliyor.
 

 
White’ın bu raporu iPad 5’in ince ve hafif olacağını iddia eden Japon Macotakara blogunun daha önceki raporuyla uyumlu. Ayrıca RBC analisti Doug Freedman, Apple’ın ikinci nesil iPad mini için planlarını hızlandırdığını iddia etmişti. iPad mini 2’nin daha yüksek donanımla ve Retina ekran ile gelmesi bekleniyor.
 
Bunlara ek olarak Reuters’in Japon haber servisi Nikkei’ye dayandırdığı haberine göre Apple, iPhone 5 için üretilecek olan LCD ekran siparişlerinin yarısını iptal etmiş. Haberde Apple’ın başlangıç planında, 2013’ün ilk çeyreği için 65 milyon ekran yer alıyor. Japan Display Inc, Sharp Corp ve Güney Koreli LG Display Co Ltd’den bu ekranlar istenmiş. Böylece bu üç firma da iptal edilen siparişlere göre üretimi azaltacak. Bu durumu yeni bir modelin hazırlanmasına yönelik bir hareket olarak görenler var. Yeni nesil iPhone’da In-Cell Touch teknolojisi yerine Touch in Panel teknolojisinin kullanılacağı da söyleniyor. Hatta bu yeni teknoloji için Tayvanlı Chimei Innolux ve Apple’ın iş birliği yapacağı belirtiliyor. Tabii ki şimdilik bunlar hakkında kesin bir yanıt vermek zor.
 
Apple’ın iOS cihazlar için geçmişine bakarsak kabaca 1 yıl süren bir döngünün olduğunu görebiliriz. Ancak 3. nesil iPad’in çıkmasından sadece 7 ay sonra iPad 4 tanıtıldı. Bu gelişme herkesi şaşırtmıştı. Aslında bu kısa aralık bir kerelik bir olay olabilir. Apple yeni bir trendin başlayıp başlamayacağını belli etmiyor. Ancak sürekli değişen mobil dünya pazarında rekabetçi kalmak ve satışlar için Apple’ın böyle kısa döngülerle yeni bir stratejiye başladığına dair dedikodular var.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here