Ana sayfa Haber Yeni nesil iPad”lerle ekim”de tanışacağız

Yeni nesil iPad”lerle ekim”de tanışacağız

0

Apple‘ın, haber ajansı Bloomberg’e yeni nesil iPad‘ler ile ilgili açıklamalar yaptı. Açıklamalara göre Apple, iPad‘e iki farklı model tasarladı. Bunlardan bir tanesi, daha önce de belirtildiği gibi 9.7 inç’lik iPad Air. diğer yeni iPad ise, 7.9 inç’lik iPad mini

Yeni iPad‘lerin somut hali bu yıl sonunda karşımıza çıkacak.  Geçtiğimiz yıl, Apple‘ın yeni nesil iPad‘lerini ekim ayında tanıttığını göz önünde bulundurduğumuzda, tanıtım için tekrar aynı tarihi söyleyebiliriz. Teknoloji muhabirleri, bu yıl çıkartılacak olan yeni nesil iPad‘leri merakla beklese de, Apple iPad Air modelinin şimdiden hazır olduğunu, bir hata barındırmadığını belirtti. Firmanın gösterdiği 7.9 inç’lik iPad mini cihazının ise daha zamanı var. 

 

Apple yetkilisi ayrıca, çok iddialı bir şekilde diğer firmaların tablet cihazlarına da yön vermek istediklerini açıkladı. Artık piyasalarda 9 inç’ten küçük tabletlerin kabul edilemeyeceğini belirtirken, 2015 itibari ile ekran büyüklüğünün minimum 10 – 11 inç arası olacağını da söyledi. 

Apple, iPad Air‘de ve iPad mini‘de ekran teknolojisi konusunda radikal bir değişiklik yapma kararı aldı. Bu iPad modellerinde bulunacak olan ekran teknolojisi ne yeni nesil iMac’lerde ne de iPhone 6‘larda görülmecek.  Firma tarafından bu yeni ekran teknolojisi ile ilgili bir ipucu verilmedi fakat, Bloomberg’in aktardığına göre, gün ışığında rahat kullanımı amaçlayan bir ekran teknolojisinin yanı-sıra, bazı kullanıcılar dokunmatik yüzeyin alerji yaptığını iddia etmesinin ardından, Apple farklı bir yüzey tasarımını iPad ekranlarına uygulayacak. Ayrıca yüzeyin cam hissiyatı da vermeyeceği de söylendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here