Ana sayfa Mobil Yeni nesil Apple Watch, iPhone’lar gibi ‘butonsuz’ olacak!

Yeni nesil Apple Watch, iPhone’lar gibi ‘butonsuz’ olacak!

0

Apple’ın 2015 yılında MacBook modellerinde tanıttığı Force Touch teknolojisine sahip trackpad, hareket eden parçaların ortadan kaldırılmasına yönelik başlatılan ilk hareketti. Firma sonraki yıl iPhone 7 ve 7 Plus ile birlikte ana ekran butonunu da aynı teknolojiye çevirdi ve hareketli bir parçayı daha ortadan kaldırmış oldu. Taptic Engine destekli dokunmatik buton teknolojisi, bu kez de kendini akıllı saat serisi Apple Watch’da bulacak.

Fiziksel butonun kaldırılmasıyla Apple Watch daha büyük bir bataryaya sahip olabilir!

Fast Company’den gelen rapora göre, Apple’ın gelecekteki stratejilerini bilen ve takip eden bir kaynak yeni nesil Apple Watch’ların şuan sahip olduğu fiziksel tuşun ortadan kaldırılacağını ifade ediyor. Firmanın “Digital Crown” adını verdiği dönerek kontrol edilen buton ise aynı şekilde çalışmaya devam edecek, yani dokunmatik bir alana dönüşmeyecek.

Tıpkı iPhone modellerindeki ana ekran butonu gibi dokunmaya duyarlı olacak

Akıllı saatlerde çok daha büyük bir önem arz eden su geçirmezlik, fiziksel olarak hareket eden bir açıklığın ortadan kaldırılmasıyla çok daha iyi hale getirilebilecek ve daha yüksek basınçlarda, yani suyun derinliklerinde bile güvenle kullanılabilecek.

Apple geleneksel olarak yeni donanımlarını Sonbahar’da, hatta tam olarak Eylül ayında tanıtır. Önümüzdeki aylar içinde bu yeni donanım parçasıyla ilgili olarak daha detaylı bilgiler ulaşmaya başlayacaktır. Hepsini anında öğrenmek için, takipte kalın. 

Bonus: Merak edenler için Apple’ın 2016 yılında iPhone 7’yi ve diğer donanımları tanıttığı etkinliğin tamamının videosu. iPhone 7’nin ana ekran butonuyla ilgili güncellemeden devam etmek için direkt olarak 1:59:15‘e atlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here