Ana sayfa Haber Yeni Microsoft Lumia modellerinin özellikleri belli oldu

Yeni Microsoft Lumia modellerinin özellikleri belli oldu

0

Microsoft‘un Windows 10‘a yönelik geliştirdiği ve piyasaya süreceği Lumia cihazlarının özellikleri belli oldu. Lumia XL çizgisinden piyasada olacak olan yeni Windows 10 Lumia‘lar, Cityman ve Talkman olarak kod adı ile ortaya çıktı. Zaten Cityman ile ilgili yaklaşık 2 aydır haberler çıkıyordu. Cityman, Microsoft‘un phablet modellerinden bir tanesi. Talkman olarak ortaya çıkan Lumia modeli ise 5.2″lik standart bir Windows 10 modeli.

Talkman’in özellikleri arasında OLED ekran teknolojisi, 1440×2560 ekran çözünürlüğü var, 5.2″lik bir ekran büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda benzer çözünürlüğe sahip olan ve 5.5″ standartında olan modele göre daha tasarruflu bir model olacak. Bu özelliklere ek olarak Qualcomm’un, Microsoft için özellikle geliştirdiği 808 işlemcisi var, LG G4‘te aynı işlemci olmasına rağmen bu işlemci modeli biraz daha farklı. Yeni Talkman’in RAM kapasitesi 3GB ve yerel hafıza sayısı ise 32GB civarında. Modelin pil kapasitesi ise 3000mAh batarya.

Cityman, malzeme kalitesiyle dikkat çekecek. Microsoft, yeni Windows 10 Lumia‘ları için yeni polikarbonat gövde tasarladı ve Cityman bu materyalinde çıkış ürünü. Ekran teknolojisi, RAM kapasitesi, yerel hafızası Talkman ile aynı, sadece 3300mAh bataryası olacak.

İki modelin de pilleri değiştirilebilir olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here