Ana sayfa Donanım Yeni LG 4K TV”ler Türkiye”de satışta

Yeni LG 4K TV”ler Türkiye”de satışta

0

LG, 55 ve 65 inçlik yeni TV modeli LA970V ULTRA HD’yi (4K) Türkiye pazarında satışa sundu

LA970V’nin 8.3 milyon piksel ve Full HD’lik görüntü teknolojisi ve ses kalitesi; evde televizyon izleme deneyimini yeniden tanımlamaya aday.
 

Geçen yıl Kasım ayında dünyanın ilk 84 inçlik ULTRA HD TV’sini satışa sunan LG’nin 55 ve 65 inç boyutundaki yeni ULTRA HD TV’lerindeki Tru-Ultra HD motoru bu modellerde görüntü kalitesinin oldukça yüksek olmasını sağlıyor. Kullanıcıların bütün içerikleri ULTRA HD kalitesine yakın bir formatta izleyebildikleri üründe NANO FULL LED arka aydınlatması sayesinde daha derin bir siyahlığın, parlaklığın ve kontrastın mevcut olduğu bir görüntü elde ediliyor. TV’nin ön bölümünde yer alan hareketli bir hoparlör, 4.1 Kanal Sliding Speaker adı verilen bir özellik aracılığıyla aktif bir durumdaysa ortaya çıkıyor ve kullanılmadığındaysa gözükmüyor. IPS (In-Plane Switching) panel özelliğinin 178 derecelik bir izleme açısı kazandırdığı bu yeni TV’deki sıradışı ses kalitesi de oldukça dikkat çekici.

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho yeni ürünlerine dair yaptığı açıklamada, ULTRA HD TV 55 ve 65 inç modellerinin bir öncekilerin bir tür devamı olarak düşünülmesini belirtti ve şöyle devam etti: “Türk tüketicilerinin 84 inçlik ULTRA HD TV’ye gösterdiği ilgiden çok memnun kaldık. Kullanıcılar bu yeni TV formatına alışmada hiç zorlanmadılar. Bu yeni modellerle bu eşsiz TV izleme deneyimi artık yeni boyutlarda. Daha küçük inçli bu yeni modeller Türk kullanıcılarının oturma odalarına yeni bir hava katacak.”

Her şeyin bedeli var, tabii LG’nin bu yeni modellerinin de: 55 inç model 55LA970V 12.000 TL’den satışa sunulurken, 65 inç modelin fiyatı 17.000 TL.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here