Ana sayfa Makale Yeni Kickstarter projeleri

Yeni Kickstarter projeleri

0

Kickstarter, ABD merkezli kâr amacı gütmeyen bir bağış organizasyonu. Genellikle bağımsız yapımcıların kullandığı bu hizmetten çizgi roman, dans, tasarım, moda, film ve video, yemek, oyunlar, müzik, fotoğrafçılık, yayıncılık, teknoloji ve tiyatro olmak üzere toplamda 13 farklı dalda üretim yapan kişiler yararlanmaktadır.

2014 yılında, 22.252 proje Kickstarter üzerinde finanse edilmiş. 2016 yılında toplamda 100.000 projenin hayata geçmesine vesile olduğu duyuruldu. İşte bu organizasyon çerçevesinde bağış toplamaya çalışan bazı ilginç yeni projeler.

 

f.lashes kirpik LED”leri
Teknolojiyi ve modayı birleştirmek istiyorsanız ve kendinizi komik bir duruma düşürmek istemiyorsanız, o zaman f.lashes pratik olarak sizin için tasarlanmış diyebiliriz.

Kickstarter web sitesinden alınan çılgın f.lashes giyilebilir cihazları, Blade Runner’da tasvir edilen tamamen neon ışıklarından oluşan bir gelecekte yaşamak zorunda kalmış gibi, sıkı bir parti organizatörünün yaratacağı bir ürün çeşidi. Zaten adı ne olduklarını anlatıyor: Hareketlerinizle birlikte yanıp sönen bir dizi LED ışığı bulunan suni bir kirpik seti. Evet, kimsenin istemediği giyilebilir teknik bir parça ama ortaya çıktığında herkes istedi, çünkü kampanya $40.000 hedefi ile başlamış, şu anda  yatırılan para $93.000″ı geçmiş.

f.lashes, normal bir suni kirpik setinin takıldığı gibi takılıyor, birkaç saniyede takıldığını gösteren videolar var. Gözlerinize bir kez taktığınız, beş farklı desenden birini sergiliyorlar. 

Bir parti için dışarıya çıkıyorsanız veya podyumda yürüyecekseniz, f.lashes size bir hava katma potansiyeline sahip. Bununla birlikte, bunlar kablosuz bileşenler değiller, yani bunları takmak için bazı şeylere katlanmanız gerekebilir. Her bir kirpik, ondan gelen ince bir tele sahip; bu da başınızın arkasına yerleştirilen bir ana kontrol birimine bağlanıyor. Bu birim saç klipsleri ile orada duruyor ve hareketlerinize cevap vermek için bu konumda olması gerekiyor. ön kısımda birkaç düğme bulunan bir devre kartının ve bir pil yuvasının gerçekten bitmemiş bir görüntü vermesi nedeniyle proje kesinlikle gizli tutuluyor. Pili beş saat idare edebiliyor.
Gözünüze zarar verebilecek bir kaza olmasından endişe ediyorsanız, bunlar ısı vermezler, hava şartlarına dayanıklıdırlar ve pilin patlama ihtimali yoktur. Bunlar için vereceğiniz $40 ile size bir denetleyici ve mevcut renklerden birinde bir dizi f.lashes geliyor. $100 verirseniz yedi farklı renkte kirpiğiniz oluyor. Kampanyanın finansmanı tamamlandı ve dağıtımın Ocak 2018’de başlaması bekleniyor.

 

Mistbox buharlaştırmalı soğutma
Yaz sıcak geçiyor ve Mistbox, enerji faturanızdan tasarruf ettirirken sizi de serinletmeye yardımcı olmaya çalışıyor. Sıcak bir yaz günü, tek yapmanız gereken kapalı ve klimalı bir alanda dinlenmek. Ancak, sezon boyunca evinizi serin ve rahat tutmak size büyük paralara mal olabilir. Şimdi Mistbox, yaratıcılarına göre klima faturalarını yüzde 30’a kadar indirmeyi vaat ediyor.

üründen İlk olarak 2015 yılında bahsedilmişti, ancak iki yıl sonra Mistbox ekibi kendi teknolojisinde önemli iyileştirmeler yaptı. Taşınabilir bir radyo gibi görünmek yerine, önceki tasarımında belirtildiği gibi küçük, kutulu bir şekil ve uzun, siyah bir antenle cihaz daha şık hale geldi. Ancak içindeki teknoloji hala aynı – Mistbox’un işlevselliği ve verimliliği için küçük bir bilgisayar bulunuyor. Bilgisayarda, Mistbox’a, AC ünitesine ne zaman serin bir hava püskürtmesi gerektiğini söyleyen sensörler bulunuyor. Bu işlem evaporatif (buharlaştırarak) soğutma olarak biliniyor ve bir süredir gündemde.

örneğin, 1920’lerde, Arizona çölündeki sakinler, Kaliforniya Enerji Komisyonuna göre, buharlaşmalı soğutmaya dayanan korumalı verandalarda dışarıda uyurlardı. İnsanlar suya batırılmış battaniyeleri korumalı sundurmanın içine asarlardı. Daha sonra elektrikli vantilatörleri battaniye doğru yönlendirirler, nemli bez yoluyla serin gece havalarını içeri çekerlerdi.

Buharlaşmalı soğutma sayesinde, dış havanın sıcaklığı sıfırın altına kadar düşürülebilir. Mistbox’un yaratıcıları ev sahiplerinin enerji faturalarını azaltmaya da niyetliler. ünitenin içine girdiğinde hava zaten soğuksa, AC’nin sıcaklığı düşürmek için çok çalışması gerekmez.

Mistbox’u AC ünitesine taktıktan sonra, borularını doğrudan bir su kaynağına bağlıyorsunuz. Telefonunuzdaki Mistbox uygulamasıyla güç tüketiminizi ve tasarruflarınızı da izlemeye başlayabilirsiniz. Cihaz Wi-Fi’ye bağlanabiliyor ve tamamen güneş enerjisiyle çalışmakta. Zaten Mistbox’un en yeni sürümü orijinal $10.000 hedefinin yüzde 150’sini topladı ve Kickstarter kampanyasının bitmesine hâlâ sekiz haftadan fazla süre kaldı. Ağustos ayında yapılacağı tahmin edilen teslimat başlayana kadar 90 dolar yatırma sözü verebilirsiniz.

 

Splash Drone 3 – su geçirmeyen kameralı dron

Karanın üzerinden uçmak bir önemli şeydir, ancak suyun üzerinden uçmak tümüyle başka bir oyun. üzerindeki her türlü elektronik cihaz ile beklenmedik bir şekilde suya iniş, dronunuz için bir ölüm olur, onun için burada uçuş daha streslidir. Ancak, Splash Drone 3 için durum böyle değil. Son zamanlarda Kickstarter’da piyasaya çıkan bu küçük dron, bir sugeçirmez kabuk içerisine yerleştirilmiş. Bu nedenle zarar görmeden güvenli bir şekilde su yüzeyine inip yüzebilir.

Ancak su geçirmez bileşenler, Splash’in tek özelliği değil. Su geçirmez gövdenin ötesinde, başka özellikleri de var. Splash, 3 eksenli bir gimbal”a yerleştirilmiş 4K kamera ile donatılmış – her ikisi de tamamen su geçirmezler. Böylece, havada veya su altında çekim yapabilirsiniz. Ayrıca otomatik takip fonksiyonu ile donatılmıştır, böylece siz suda oynarken kendi kendine video çekebilir.

Erken siparişlerde $1,149″a alınabiliyor. Satışa çıktığında fiyatı $1,399 olacak. 

 

Biki dalgıç dron
Gökyüzünde uçan dronlardan sıkıldınız mı? Biki”ye bir göz atın – denizde yüzen uzaktan kumandalı bir sualtı cihazı. Son zamanlarda Kickstarter’da sunulan robot dalgıç, tek bir şarjla 1,1 mph hızla 90 dakika gidebiliyor, suyun içinde onu iten bir balık kuyruğu ile. Biki’yi bir uygulama veya fiziksel bir denetleyici ile kontrol edebilirsiniz ve herhangi bir noktada sizinle bağlantısı kesilirse, yerleşik GPS sayesinde otomatik olarak üsse dönecektir.

Kendi rotalarınızı programlayabilir ve yanında yüzebilirsiniz veya siz kıyıda kalırken Biki”nin kendi başına dolaşıp akıllı telefonunuza veya tabletinize gönderdiği videoların keyfini çıkarabilirsiniz. Yerleşik engel önleme teknolojisi robo-balıkları herhangi bir felâketten kurtarır, ancak yolunu kesen öfkeli bir büyük balığın çenesinden kaçmak için yeterince hızlı değil.

Erken sipariş verenler için fiyatı $599, daha sonraki perakende fiyatı $1,024.

 

XTND – AI destekli elektrikli kaykay
İlk gördüğünüzde biraz şaşırıyorsunuz. Gerçekten yapay zekâ içeren elektrikli bir kaykaya ihtiyacınız var mı? Muhtemelen yoktur – ancak biraz derinlemesine gözlemledikten sonra, XTND’nin gerçekten de buna değebilecek güzel özelliklere sahip olduğu görülüyor.

XTND, attığınız her tur hakkında bilgi topluyor. Kendi ayarlarını yapmakla başlıyor ve özel sürüş stilinize uyum sağlıyor. Eğer yeniyseniz ve zorlanıyorsanız (yanlış bir şekilde durmak gibi), kaykay hareket etmeyerek sizi güvende tutacaktır. Benzer şekilde, hareket halindeyken kaykaydan düşerseniz, XTND fren yapacaktır.

Kaykayın izleme yeteneği tartışmasız en güzel özelliği. Zamanla, rotanızı analiz eder ve sonunda daha verimli veya daha kaykaya uygun alternatif rotalar önerir. Bu şekilde, daha iyi yollar bulabilirsiniz; böylece daha hızlı gitmeniz gereken yerde daha az pil gücü harcayarak hızlı yol alabilirsiniz.
Kaykayın erken sipariş fiyatı $999 iken piyasada perakende olarak satılmaya başlandığında fiyatı $1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here