Ana sayfa Mobil Yeni iPhone”lar ne kadar dayanıklı?

Yeni iPhone”lar ne kadar dayanıklı?

0

Bir telefonu hem bu kadar narin ve şık hem de fiziksel darbelere dayanıklı yapmak üstesinden kolay gelinebilecek bir şey değil. Apple’ın yeni iPhone’ları 5S ve 5C de bu tanımlamaya dahil

SquareTrade adlı, elektronik cihazlar için sigorta hizmeti veren bir şirket websitesinde yer verdiği bir testte iPhone 5S ve 5C’nin de aralarında bulunduğu beş telefonun dayanıklılığını ölçtü. Cihazlar, 1,5 metre yükseklikten yere bırakılıyor, suya daldırılıyor ve masa üzerinde kaydırılıyor.

Yapılan deneylerdeki puanlamaya göre en düşük puanı alan en dayanıklı telefon ilan ediliyor. “Ne varsa eskilerde var” dedirten iPhone 5, 5 puan alarak, 6 risk puanı alan iPhone 5C ve 5,5 puan alan iPhone 5S’den daha dayanıklı olduğunu gösterdi.

Su altında 10 saniye kaldıktan sonra bozulan Samsung Galaxy S4 teste tabi tutulan telefonlar arasında en dayanıksız olanı seçildi. SquareTrade’in 7 risk puanı verdiği Galaxy S4 yüksekten düşme testinde de sınıfta kaldı.

Ve en dayanıklı telefon, ne Apple ne de Samsung: Motorola Moto X. Bütün testlerden sadece ufak çiziklerle geçen ve çalışmaya devam eden Motorola Moto X 4,5 puan aldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here