Ana sayfa Haber Yeni iPad Pro Kulaklık Jakı Göndermiyor

Yeni iPad Pro Kulaklık Jakı Göndermiyor

0

Endüstri 2.0 devrimi ile birlikte artık kişilerin ihtiyaçlarına göre üretim yerine, satılan ürüne göre ihtiyaç modası yayıldı. Apple ve Samsung gibi firmalar ile birlikte, bu kuruluşların ürettiği bütün ürünlere kullanıcılar gönüllü veya gönülsüz razı olmak zorunda kaldılar.

Son iPad değişikliği ile birlikte; esas olarak bunun gözler önüne serildiğini görüyoruz. iPad Pro ürünlerinde artık herhangi bir kulaklık jakı gönderilmeyecek. Bu, kullanıcılara danışılmadan yalnızca Apple firması ile alınmış bir karar. Kararın pek çok kişiyi memnun etmediği gibi aynı zamanda, büyük bir tepkiye yol açtığını da söyleyebiliriz.

Yeni iPad Pro Alan Kullanıcılar Ne Yapacak ?

 

Apple firması yalnızca iPad Pro tabletlerden değil, aynı zamanda iPhone 7 Plus ürünlerden de ses kablosunu çıkardı. MacBook Pro ve Air aygıtlarından ses jakı ve USB-C dışındaki tüm diğer bağlantı noktaları da böylece kaldırılmış oldu. Her ne kadar firmanın bunu diğer aygıtlarla telafi etmeye çalışacağı düşünülse bile, şu an için şirketten herhangi bir açıklama yapılmadı.

Apple firması yeni iPhone’larda ücretsiz bir dongle ekleme kararı da aldı. Artık yeni 3,5 milimetrelik USB-C kulaklık jakı için 9 dolar gibi bir fiyat üzerinden para yatırmanız gerekecek.

Face ID teknolojisi ve Apple kalemi gibi çeşitli yenilikler ile birlikte her ne kadar kuruluş büyük bir beğeni toplasa da, son yapılan değişikliğin memnuniyetle karşılanmayacağı da görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here