Ana sayfa Haber Yeni iPad”ler ertelenebilir

Yeni iPad”ler ertelenebilir

0

Apple, yaklaşık dört gün sonrasında yeni nesil iPad ürünlerini tanıtacak. Daha önce Apple‘ın 12.9 inç büyüklüğünde bir iPad Air tanıtacak olduğu, bunun yanında 9.7 inç iPad Mini tanıtacağı basına yansıyordu. Apple henüz yeni nesil iPad Air‘ı yalanlamasa da, cihaz 2015 yılına ertelenmiş olabilir. Apple, iPhone 6 Plus ile ilgili başarısız raporların ardından kendini akıllı telefonuna vermek istediği için böyle bir ertelemeye gittiği konuşuluyor. 

5.5 inç ekran büyüklüğü ile pazarlanan iPhone 6 Plus, Apple‘ı henüz tatmin edebilmiş değil. Apple için bu cihazın sorunlarıyla ilgilenmek şimdilik firma için daha akıllıca bir hamle olarak görülüyor. Bu sebeple 16 Eylül tarihinde Apple, sadece 9.7 inç iPad mini modeliyle yetinecek.

Apple‘ın iPhone 6′sı, elbette satış rakamları olarak beklenen seviyede. Şimdiden 10 milyon kullanıcıya erişen iPhone 6, yeni phablet üyesi iPhone 6 Plus diğer üyeye oranla satış grafikleri biraz daha düşük olduğu söyleniyor. Elbette iPad‘lerin satış rakamları iPhone cihazlardan daha düşük olduğu için firma şimdilik dikkatini iPhone 6 Plus‘a yöneltti.  Bu bilgilerin doğrultusunda, Apple‘ın yeni nesil iPad Air‘ı erteleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here