Ana sayfa Haber YENİ iOS, YENİ TWITTER!

YENİ iOS, YENİ TWITTER!

0

iOS 8‘in kullanıma sunulmasıyla birlikte, Twitter iOS uygulamasını tamamen yeniledi. Bugüne kadarki en radikal değişiklik olarak lanse edilen yeni uygulamada, kullanıcı profillerini gösteren sayfalar baştan aşağı değişti. Ayrıca etkileşimli bildirimler özelliği eklendi.

Yeni tasarımda, bir kullanıcının profiline girdiğinizde, kullanıcı bilgileri, yani adı, profil fotoğrafı ve bio’su, en üstte, kapak fotoğrafının altında, beyaz bir zeminde görünüyor. Fotoğraflar ise, ayrı bir sayfada, galeri halinde gösteriliyor. Son sekmede ise, kullanıcının favorilerine eklediği twitler listeleniyor.

Bu tasarımda, fotoğraflar da artık en az twitlerin kendisi kadar önemli olmuş.

Twitter‘ın bir twiti favoriye ekleme özelliğini geliştirdiği ve daha çok önem vermeye başladığını zaten biliyorduk. Mesela bir süredir, takip ettiğimiz kişilerin favorilere eklediği twitler de, aynı RT yapılanlar gibi, bizim zaman tünelimizde gözüküyordu. Şimdi ise bir kişinin favorilere eklediği tüm twitler, ayrı bir sekmede ön plana çıkartılmış.

öte yandan, “etkileşimli bildirimler” de yeni tasarımla hayata geçmiş. Böylece, Twitter uygulamasına girmeden doğrudan bildirim üzerinden mention, RT ya da favorilere ekleme işlemi yapılabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here