Ana sayfa Yazılım Yeni iOS 11 güncellemesini hangi iPhone ve iPad modelleri destekliyor?

Yeni iOS 11 güncellemesini hangi iPhone ve iPad modelleri destekliyor?

0

Apple WWDC 2017 etkinliğinde duyurulan iOS 11 güncellemesi çok yakında kullanıcılara sunulacak. Peki, eski model iPhone ve-veya iPad”iniz bu güncellemeyi alabilecek mi? İşte cevabı…

Birçok yeni özellikle yayınlanacak olan iOS 11 işletim sistemi için geri sayım başlarken, kullanıcıların en merak ettiği soru; iOS 11 işletim sisteminin hangi iPhone ve iPad cihazlarında kullanılabileceği. Yeni yazılım cihazınızın donanımını destekleyecek mi sorusu aklınızı kurcalıyorsa; telefonunuz 2013 yılından öncesinde çıkan modellerden biri değilse endişe etmeyin!

İşte iOS 11 işletim sisteminin desteklediği cihazların listesi:

iPhone 5S ve sonrası

Bütün iPad Air’ler

Bütün iPad Pro’lar

iPad mini 2 ve sonrası

iPad (2017)

iPod touch (6’ıncı nesil)

iOS 11″in desteklediği cihazlar dahilinde olanlar Apple A7 çipini barındıran tüm Apple telefon, tablet ve medya oynatıcılar. iPhone 5 ve iPhone 5S yeni işletim sistemini desteklemeyecek ama iOS 10 ile çalışmaya devam edecekler.

Apple, Andorid”den farklı olarak; çoğu zaman eski cihazlarına da ilerleyen zaman içerisinde yeni işletim sistemlerini destekleyecek şekilde geliştirerek kullanıcılarına sunuyor.

Kötü bir haber ise; iOS 11’in desteklediği tüm cihazlar, onun tüm özelliklerine erişemeyecek.

İşte yeni iOS 11″in tüm özelliklerini kullanamayacak olan o cihazlar:

Apple’ın ARKit uygulamaları sadece iPhone 6S ve sonrası, iPad Pro, iPad (2017) ve iPhone SE’yi destekleyecek.

çoklu görev özelliklerinin bazıları, örneğin uygulamalara rasında geçiş yapmanızı sağlayan ve aynı anda iki uygulama çalıştırmanızı sağlayan Dock özelliği sadece iPad için geliştirildi.

iPad Mini 2, iPad Mini 3 ve orjinal iPad Air, Split Screen View ekran bölmeli çoklu görev özelliğine sahip olmayacak ama Slide Over özelliğini kazanacaklar.

iOS 11″in sonbahar başlangıcında yeni iPhone modeli ile birlikte yayınlanması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here