Ana sayfa Donanım Yeni havayolu şirketiniz: iPad Air

Yeni havayolu şirketiniz: iPad Air

0

İlk iPad, ortaya çıktığında büyük bir gürültü koptu, çünkü hem adı hem de özellikleri kapsamlı değişimden geçmiş “hafif” ve “güçlü” bir iPad geliyordu. Yenilenen model adıyla “iPad Air” sahnedeki yerini alıyordu. iPad” katılan Air takısı, şirketin aslında MacBook serilerinde yer alan bir takı, ve Apple“a aşina kişilerin fazla yadırgadığı bir takı da olmadı. iPad, zaten hafif anlamında kullanılan bir tanımlama olarak Air takısına çok uygun bir teknoloji formatına dönüşmüştü. özelliklerine ve detaylarına değindiğimiz yazımızın devamında bu çok daha net bir şekilde zihninizde yer edecek.

 

Ekim ayı başında dünya genelinde 170 milyonuncu iPad“in satıldığı ve pazar payının yüzde 81 seviyesinde olduğu açıklandı.

 

Gerçek bir “Air”

 

 iPad Air olarak adlandırılan yeni nesil iPad, 9,7-inçlik iPad 4″ün sonraki versiyonu. Air,
iPad 4″e göre donanımsal açıdan olduğu gibi fiziksel olarak da ciddi bir dönüşümden geçti. Yeni iPad Air, iPad 4″e göre tam yüzde 43 daha ince ekran çerçevesine sahip, yüzde 40 daha hafif ve yüzde 20 daha ince. Neredeyse yarı yarıya azalan hafifliği ile “Air” takısını sonuna kadar hake den yeni iPad”in gerek ekran çerçevesinin daha az yer kaplaması gerekse inceliği neticesinde çok daha şık bir görüntü, çok daha kolay bir taşınabilirlik sunacağı aşikar. iPad Air”de gerçekleştirilen bu minimal tasarımda ekran panellerinin daha küçük tutulması, pilin daha küçülmesi gibi bir takım faktörlerin etkili oluşunun yanı sıra tasarımın genelinde gerçekleşen evrimin de etkili olduğu tahmin ediliyor. yeni iPad Air iki farklı renk opsiyonu ile gelecek: gümüş/beyaz, gri/ siyah.

 

Donanım özellikleri

iOS 7 mobil işletim sistemli iPad Air, 1 milyardan fazla transistor ile 64-bit mimarili A7 çipe ve yine iPhone 5S”in M7 çipine sahip. Air 16, 32, 64 ve 128GB depolama kapasiteleri sunuyor. İlk nesil iPad”e göre 8 kat daha hızlı işlemcisi ve 72 kat daha hızlı grafikleri ile gelişiminini gözler önüne seriyor. Ayrıca LTE desteği sunan iPad Air”in arka kamerası ile 5 megapiksel fotoğraf çekilip 1080p video kaydı gerçekleştirilebiliyor.
Cihazın 1.2 megapiksel fotoğraf çekebilen FaceTime HD (ön) kamerası ile 720p video kaydı da mümkün. 10 saat pil ömrü vaat eden iPad Air”de pil ömrünün öncülü ile aynı olması ise eleştiriye açık bir unsur olarak dikkat çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here