Ana sayfa Yazılım Yeni Google Chrome Arayüzünü Şimdi Deneyebilirsiniz!

Yeni Google Chrome Arayüzünü Şimdi Deneyebilirsiniz!

Yeni sürüm hala stabil değil fakat çok güzel görünüyor

0

Uzun süredir hemen hemen aynı arayüze sahip olan Google Chrome, artık bu konuda bir güncellemeye sahip oluyor. Materyal dizayn felsefesinin en iyi uygulayıcılarından Google, bunu Chrome tarayıcısında da göstermeye başlayacak. Son zamanlarda yenilenen Google ürünleri, daha yumuşak kenarlara ve çok daha dost canlısı fontlara sahip olmuştu. Chrome’un da bu yolda güncelleneceğini görmek sevindirici bir haber.

Deneysel sürüm olan Chrome Canary ile yayınlanan yeni arayüz; Windows, Linux, Chrome OS için kullanılabilir durumda. Arayüzde bazı yerler oldukça farklı fakat tanıdık görünüyor. Farklılıkların başında yenilenmiş, mobil Google uygulamasını andıran adres çubuğu geliyor. Adres çubuğuna eşlik eden ve yuvarlatılmış kenarlara sahip sekmeler, özel renklere de sahip olacak. Chromium konusunun çılgınlarından biri Francois Beaufort tarafından yapılan paylaşıma göre sekme çubuğunun renklendirilmesi, sabitlenmiş sekmelerde değişiklikler ve bildirimler için özel uyarılar yeni versiyonda kullanıcılarla buluşacak.

İlgili Haber: Android için Chrome çevrimdışı haber okuma özelliği kazandı

Yeni versiyon bir süredi MacOS için indirilmeye açık olsaydı da işaretli oluşu, uygulamanın stabilitesinin hala günlük kullanıma uygun olmadığını ifade ediyor. Sonuç olarak Canary, deneysel sürümlerin halka açık olarak test edildiği bir Chrome versiyonu. Siz de yeni sürümü denemek isterseniz işletim sisteminize uygun Chrome Canary sürümünü buradan indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here