Ana sayfa Haber Yeni Foursquare”i denediniz mi?

Yeni Foursquare”i denediniz mi?

0

Popüler konum tabanlı sosyal ağ Foursquare, bundan kısa bir zaman önce ikiye bölünmüştü. Aynı firma tarafından yayınlanan Swarm uygulaması, Foursquare‘in check-in yapma, yani o anki konumu arkadaş listesiyle paylaşma görevini üstlenirken, Foursquare‘in ise baştan sonra yenileneceği hatta işlevinin bile değişeceği duyurulmuştu.

Ve o gün geldi. Başta logosu olmak üzere, tasarımı ve en önemlisi de, işlevi ve görevleri değişen Foursquare uygulaması, dün akşamdan itibaren akılı telefonlarımıza indirilebilir halde sunuldu.

Foursquare‘in yeni hali şu şekilde :

Uygulamayı indirip (ya da var olanı güncelleyip) açtığınızda, karşınıza çıkan etiket bulutlarından, ilgi alanlarınızı seçmeniz isteniyor. (örneğin çin yemekleri, Ortadoğu mutfağı, kahve, tatlı, balık, fastfood vs.) Seçtiğiniz bu ilgi alanlarına göre de, uygulama size bildirimler gönderiyor.

Elbette ki bu bildirimleri gönderirken, sizin konumunuzdan faydalanıyor. Yani diyelim ki çin yemeklerini sevdiğinizi seçtiniz. Eğer yakınlarınızda bir çin lokantası varsa ve öğle yemeği vaktiyse, uygulama size bunu haber veriyor.

Elbette Foursquare, bunları sadece sizin verdiğiniz bilgilerden değil, Swarm‘ı kullanarak yaptığınız check-in’lerden de öğreniyor. örneğin sürekli kahve dükkanlarında check-in yapıyorsanız, Foursquare sizin kahve sevdiğinizi “öğreniyor” ve size buna göre bildirimler sunuyor. 

Ayrıca bildirimlerle yetinmeyip, siz de anahtar kelimelerle ya da yakınlarınızdaki mekanlara göre aramalar yapabiliyorsunuz. Arama sonuçlarında her mekana ayrı bir sayfa gösteriliyor ve bu sayfada açık adres, telefon, harita üzerinde tam konum, açılış kapanış saatleri, hatta mekanın menüsü ve kullanıcı tavsiyeleri yer alıyor.

Tavsiyeler demişken, yeni Foursquare kullanıcı yorumlarına yani tavsiyelere çok önem veriyor ve hem size başkalarının yazdığı tavsiyeleri gösteriyor, hem de sizden gittiğiniz mekanlarla ilgili tavsiyeler bırakmanızı istiyor.

Bir mekanda yer bildirimi (check-in) yapmak içinse yine Swarm uygulamasını kullanmanız gerekli. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here