Ana sayfa Haber Yeni Elektrikli Volvo XC40 Recharge Tanıtıldı!

Yeni Elektrikli Volvo XC40 Recharge Tanıtıldı!

0
Volvo XC40 Recharge P8 AWD in Glacier Silver

Volvo Cars, yeni elektrikli otomobil ailesinin bir parçası olan tamamen elektrikli Volvo XC40 Recharge modelini tanıttı.

XC40 Recharge temel olarak Volvo’nun çok sayıda ödül alan ve yüksek satış adetlerine ulaşan kompakt SUV modeli XC40’ı esas alıyor ve aynı zamanda Volvo’nun tamamen elektrikli model ailesinin ilk üyesi olarak öne çıkıyor.

Sadece şirketin ilk tamamen elektrikli otomobili olmaklakalmayan XC40 Recharge, aynı zamanda Google’ın Android işletim sistemi tarafından desteklenen tamamen yeni bilgieğlence sistemini kullanan ilk Volvo modeli olmasıyla da Volvo Cars için gerçek bir dönüm noktası niteliğini taşıyor.

Volvo XC40 Recharge P8 AWD in Glacier Silver

XC40 Recharge, müşterilere bir Volvo’dan bekledikleri her şeyi verirken aynı zamanda modern çağın gereksinimlerine uygun 408 HP güç üreten dört tekerlekten çekişe sahip güç ve aktarma sistemiyle tek bir şarjla 400 km’nin üzerinde (WLTP) menzil kullanıma sunuyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde bataryanın yüzde 80’i sadece 40 dakika içinde şarj edilebiliyor.

Android destekli bilgi-eğlence sistemi, şirketin internet bağlantılı dijital hizmetler platformu Volvo On Call ile tamamen entegre bir şekilde çalışıyor. Volvo On Call ile plug-in hybrid araç sürücülerielektrikle ne kadar sürüş yaptıklarını takip edebiliyor.

Volvo XC40 Recharge P8 AWD in Sage Green

Recharge otomobillerine olan talepteki muhtemel büyümeyi karşılamak için Volvo Cars, elektrikli otomobillere yönelik üretim kapasitesini üç katına çıkartacak.

Şirket aynı zamanda önümüzdeki yıldan itibaren teslimat sürelerini düşürme potansiyelini güçlendirmek üzere ‘Designer’s Choiceadı altında popüler Recharge modelleri için özel hazır kombinasyonlar sunmayı planlıyor.

Volvo Cars, 2020 yılında plug-in hybrid model satışlarının toplam satışlar içerisinde yüzde 20 pay almasını hedefliyor.

Volvo XC40 Recharge Battery Package

Kompakt XC40 SUV’dan, 60 Serisi modellere ve hatta markanın amiral gemisi büyük hacimli XC90 SUV’a kadar Volvo ürün gamındaki her bir modelin bir Recharge versiyonu olacak. Volvo Cars, ürün gamındaki her bir model için bir plug-in hybrid versiyon sunan tek otomobil üreticisi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here