Ana sayfa Donanım Yeni Dell SonicWALL TZ Serisi güvenlik duvarları

Yeni Dell SonicWALL TZ Serisi güvenlik duvarları

0

Yeni Dell SonicWALL TZ Serisi piyasadaki en hızlı, küçük kasalı ve kurumsal sınıf derin paket tespit özellikli güvenlik duvarı

Yeni güvenlik duvarları SSL trafiğini tespit etmek ve şifreli tehditleri ortadan kaldırmak üzere tasarlandı.

Entegre 802.11ac kablosuz denetleyici ile yeni SonicWALL TZ serisi, eksiksiz bir kablosuz ağ güvenliği çözümü sunmak için yakın bir tarihte piyasaya sunulan 802.11ac Dell SonicPoints ile birleştirildi.

İstanbul, 28 Temmuz 2015 – Dell yeni SonicWALL TZ Serisi güvenlik duvarlarını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Daha yüksek İnternet hızını, şifreli SSL trafiğini ve entegre kablosuz denetleyiciyi desteklemek üzere ağ performansı büyük ölçüde artırılan yeni çözümler, küçük ölçekli işletmeler ve büyük, ancak birden fazla lokasyonda faaliyet gösteren organizasyonlara cazip gelecek bir fiyatla kurumsal sınıfta güvenlik sunuyor.

Günümüzde müşteriler yoğun ağ trafiğiyle başa çıkmaya çalışıyor ve sürekli artan geniş bant hızlarını karşılayacak, sınırlı bütçelerine uygun güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Yeni SonicWALL TZ Serisi, 1.1Gbps’ye varan yetkisiz erişim önleme hızlarıyla piyasadaki en yüksek performanslı, masaüstü kasada Bütünleşik Tehdit Yönetimi (UTM) güvenlik duvarını sunmak için son teknolojiye sahip, çok çekirdekli güvenlik işlemcileriyle geliştirildi.

 

Dell Güvenlik Yıllık Tehdit Raporu, 2014 yılı sonu itibariyle internet bağlantılarının yüzde 60’ının SSL kullanılarak şifrelendiğini gösteriyor. Endişe verici olan ise, meşru SSL trafiğinin artışıyla birlikte sanal suçluların da saldırılarını SSL trafiğinde eski ağ güvenliği ürünlerinden saklamaya başlamış olmaları. Yeni SonicWALL TZ Serisi, bu trendle başa çıkabilmek için SSL bağlantılarını en son tehditlere karşı denetlemek için sahip olduğu gerekli kabiliyet ve işlemleme gücüyle Dell müşterilerine daha yüksek düzeyde güvenlik sunuyor.

Hızla yaygınlaşan kablosuz cihazlara yönelik olarak, yeni TZ Serisindeki sıkı entegre edilmiş ve güvenli kablosuz denetleyici, yüksek hızlı 802.11ac kablosuz standardı destekliyor. Yakın tarihte piyasaya sürülen 802.11ac-uyumlu Dell SonicPoints ile birleştirilen yeni TZ Serisi, gerek küçük ölçekli işletmeler gerekse de farklı lokasyonlarda faaliyet gösteren büyük kuruluşlar için ideal kablosuz güvenlik çözümünü sunuyor.

TZ Serisi, küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için birinci sınıf ve kurumsal düzeyde güvenlik özellikleri sunarken, daha büyük kuruluşlar için serinin dağıtık kurumsal özellikli seti bulunuyor. Yeni TZ, binlerce dağıtık TZ güvenlik duvarını yönetmek için Dell SonicWALL Global Yönetim Sistemi (GMS)’den yararlanıyor. Bu sayede uygulama kontrolü, uygulama görselleştirmesi, kapsamlı raporlama ve birinci sınıf IPS dahil, Next-Generation Firewall (NGFW) özellik setinin kolay yönetilmesi sağlanıyor.

 

Daha fazla güvenlik daha iyi işletme anlamına geliyor

Kompakt masaüstü kasada 1GbE ağ arayüzü sunan Dell SonicWALL TZ Serisi, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler için kötü amaçlı yazılımlara karşı yüksek etkili koruma, yetkisiz erişim önleme, içerik ve URL filtrelemesi, uygulama kontrolü ve güvenli mobil erişimi sağlıyor. SonicWALL Mobile Connect birleşik istemci ile yeni TZ’ler Google Android, Mac OS X, Kindle Fire ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları için güvenli mobil erişim olanağı sunuyor.

Patentli yeniden kurma gerektirmeyen derin paket inceleme motoru sayesinde SonicWALL TZ Serisi, tüm portlar ve protokollerde her paketin her bitini neredeyse sıfır gecikme ile tarıyor. Bu teknoloji, engelleri ortadan kaldırarak kuruluşların güvenliği bir engelleyici olarak değil, bir olanak sağlayıcı olarak kullanmasına imkân tanıyor. TZ Serisi’ndeki grafik kullanıcı arayüzü, kolay anlaşılır olmasının yanı sıra hızlı uygulanabilirlik ve kolay bakım sağlayarak kullanım kolaylığı ile güç arasında seçim yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Böylelikle ürüne sahip olmanın toplam maliyeti azalıyor.

Satışa SunulmaTarihleri:

Yeni Dell SonicWALL TZ Serisi güvenlik duvarları dünya genelinde satışa sunuldu.
Dell ağ güvenliği çözümlerine yetkili Dell kanal ortakları yoluyla ulaşabilirsiniz.

Destekleyici Açıklamalar:

Dell Türkiye ve Afrika Bölgesi (EM-EMEA) Kurumsal ürünler Pazarlama Müdürü Tunç Erkan “Ne yazık ki, bilgilerimizi korumak için tasarlanan teknolojiler ağlara girmek için kullanılıyor. Şifreleme iyi bir araç iken, kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığında bize karşı bir silaha dönüşüyor. Yeni TZ’ler, kötü amaçlı trafik ve saldırıları tespit edebilmek amacıyla küçük ağlar ve küçük işletmelerde şifreli trafiği tarama becerleri sunuyor. Yeni TZ’ler bu güvenliği uygun fiyata ve ağl performansını zorlamadan sağlıyor.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here