Ana sayfa Sektörden Yeni Dell Precision ile İş İstasyonları

Yeni Dell Precision ile İş İstasyonları

0

Dell; mühendislik, üretim, medya ve eğlence gibi yoğun bilgi işlem gücü gerektiren alanlarda, müşterilerin önemli gereksinimlerini karşılayacak, kule ve raf iş istasyonları Dell Precision Tower 5810, Tower 7810, Tower 7910, Rack 7910 ürünlerini tanıttı

 

Intel”in en yeni Xeon işlemcileri ile birlikte, DDR4 bellek, NVIDIA ve AMD tarafından sunulan grafik teknolojisi ile güncellenen ve önceki nesil iş istasyonlarında kullanılan bellek miktarının iki kat artırıldığı bu güçlü sistemler, en zorlu uygulamaları çalıştıracak şekilde optimize edildi.

Bağımsız yazılım satış kurumu (ISV) sertifikalı olan seri, Dell uygulama performansını en üst düzeye çıkarmak için iş istasyonu ayarlarını otomatik olarak yapılandıran Dell Precision Optimizer v2.0″ın yeni sürümünü de içeriyor.

Dell EMEA Kurumsal ürün Pazarlama Müdürü Burak Ereren, yeni seriyle ilgili olarak; “Dell Precision müşterileri, karmaşık görsel efektlere sahip projeler yaratırken, Dell”in güçlü iş istasyonlarına güveniyor. Yeni iş istasyonlarımızın tüm önemli bileşenleri güncellendi. üstün performansa sahip bu yeni seriyle, müşterilerimizin sınırlamalar olmaksızın özgürce tasarım yapabilmelerine yardımcı olacak, olağanüstü performans kazanımları elde ettik” dedi. 

 

üst düzey performans ve ölçeklendirilebilirdik

 

Güncellenen Dell Precision kule iş istasyonu portföyünde, her ikisi de kompakt bir alan içerisinde yenilikçi tasarım özellikleri sunan tek soketliTower 5810 ile yüksek güce sahip çift işlemcili Tower 7810 yer alıyor. Ek olarak, en üst düzeyde iş istasyonu performansı ve ölçeklendirilebilirlik sunan, genişletilebilir Tower 7910 da portföyün diğer üyesi. Yenilikçi kasa tasarımıyla hemen çıkarılabilen disk sürücüler, ek aparat gerektirmeden dışarıdan erişilebilen güç kaynağı ve daha fazla güvenlik için kilitlenebilir ön kenarlar, sistemin önemli unsurları arasında yer alıyor.

Tower 7910, CitrixXenServer ve VMware ESX hipervizörleri ile iş istasyonu sanallaştırması için kapsamlı bir destek sunuyor. Dell, 2U raf form faktörünün tüm özelliklerini sunan yeni Dell Precision Rack 7910″un satışa sunulmasıyla, son teknoloji raf iş istasyonunda güncellemeler yapıldığını da duyurdu. Sistem aynı zamanda, “ışıkların kapalı” olduğu bir ortamda, kapsamlı uzaktan veri merkezi yönetilebilirliği sağlayarak güvenliği artıran entegre bir Dell Uzaktan Erişim Denetleyicisi”ne (iDRAC) sahip ilk Dell Precision iş istasyonu olma özelliğine sahip.

 

Olağanüstü performans kazanımları sağlayan yeni kule ve raf iş istasyonları, yeni nesil Intel Xeon işlemcilerle birlikte, en yeni AMD FirePro ve NVIDIA Quadro profesyonel grafik teknolojilerine sahip. Yeni iş istasyonları, kullanıcıların karmaşık veri setlerini hızla ve kolayca yönetmelerini sağlayan ve 1TB”a kadar yükseltilebilen DDR4 RDIMM bellek sayesinde, geliştirilmiş G/ç performansı ve veri kullanılabilirliği de sunuyor. Yeni kulelerde Thunderbolt 2 teknolojisinin kullanılması da iş akışı verimliliğini artırıyor. Ek olarak, 20Gb/s”ye varan veri aktarım hızlarını destekliyor ve eş zamanlı olarak 4K video dosyası aktarımı sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here