Ana sayfa Haber Yeni çıkan resimler Galaxy S9″da parmak izi tarayıcısının yer değiştireceğini doğruluyor

Yeni çıkan resimler Galaxy S9″da parmak izi tarayıcısının yer değiştireceğini doğruluyor

0

Galaxy S9 için tasarlandığı söylenen telefon gövdesine ait resimler, bugün online ortamda su yüzüne çıkmıştı. Söz konusu görüntüler, Samsung”un gelecek amiral gemisi modellerinde parmak izi tarayıcısını yeniden konumlandıracağı, kameranın yanına değil de Galaxy S8 serisinde olduğu gibi alt tarafına yerleştireceği iddialarını kuvvetlendirdi.

Bu gövde tasarımının, Galaxy S9 ya da S9 Plus için tasarlanıp tasarlanmadığı resimlerden belli olmuyor. Yukarıdaki resimden anladığımız kadarıyla aksesuarın kamera için ayrılan yeri, daha büyük cihazlarda yer alacağı düşünülen çift kameraya uyum sağlayacak büyüklükte değil.

Resimlerde aynı zamanda Galaxy S9″un USB Type-C girişi, 3.5mm kulaklık girişi ve cihaza ön taraftan bakıldığında sol bölümde, ses kısma tuşunun hemen yanında tekil bir Bixby tuşunun yer aldığını görüyoruz. Tüm bu özellikler halihazırda Samsung”un yeni Android öncü modelinde beklenen özelliklerdi. Kalp atışı görüntüleme aracının yeri değiştirilmiş, dual-LED flash ana kamera düzeneğinin solundan alınarak sağına kaydırılmış. Bu özel tasarım Galaxy S9″un arka panelinin, parmak izi okuyucusu için yer kazanmak amacıyla, Galaxy S8 serisiyle değil de, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleriyle daha çok benzerlik taşıyacağını gösteriyor.

Güney Kore”li orijinal donanım üreticisinin Galaxy S9″un deneme üretim aşamasını Ekim ayında başlatmaya karar verdiği ve cihazı daha şimdiden Ocak ayında piyasaya sürme kapasitesine sahip olduğu bildirilmişti ama, cihazın Ocak ayında çıkması beklenmiyor. Bunun yerine Mart ayında piyasaya sürmeden önce 27 Şubat”ta Barcelona”da düzenlenecek olan Mobile World Congress”te cihazın tanıtımını yapması bekleniyor. Galaxy S9 serisinin bölgelere bağlı olarak Qualcomm Snapdragon 845 ve Samsung Exynos 9810 SoC çiplerini taşıyacağı, Android 8.0 Oreo işletim sistemi üzerinde çalışacağı söylenmişti. Bu itibarla Google”ın “Project Treble” yazılımının desteğini sağlayacak olan yeni amiral gemisi model, güncellemeleri de zamanında alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here