Ana sayfa Donanım Yeni çıkacak MacBook, Surface 2 gibi olmalı

Yeni çıkacak MacBook, Surface 2 gibi olmalı

0

Microsoft”un yeni “Surface Book 2” modeli, tam bir canavar. Microsoft bir kez daha Apple”a, modern bir diz üstü bilgisayarın nasıl olması gerektiği konusunda ders veriyor.

Apple, yüksek performanslı diz üstüler alanında öncü olma noktasından geride kalıyor. Firma, Touch Bar gibi gereksiz özelliklerle, ya da vasat güncellemelerle günü kurtarmaya çalışırken, Microsoft sınırları zorlayarak profesyonelleri ve üretken çalışmacıları hedefleyen etkin diz üstü modeller yapmaya devam ediyor.

Yeni “Surface Book 2”, tam olarak MacBook Pro”nun olması gerektiği gibi (Tabii ki Windows 10 olmadan!).

“Surface Book 2″nin MacBook Pro”yu yarı yolda bıraktığı özelliklerden bazılarını dile getirecek olursak:

* çok yönlü bir bilgisayar. Sadece diz üstü olarak değil, bir çok şekilde kullanılabilir.
* 8. Nesil Intel işlemcileri mevcut (yüksek miktarda performans ve güç avantajlarını da beraberinde getiriyor sadece bu özellik).
* Yüksek performanslı Nvidia GeForce GTX 1050 ve 1060 olmak üzere ayrı ekran kartı seçenekleri (onboard değil).
* 17 saate kadar batarya ömrü (10 saat artık yeterli gelmiyor).
* Multi-touch, Surface-Pen, Surface Dial on-screen desteği
* USB-A, USB-C, tam boy SD kart okuyucusu gibi tüm giriş tipleri mevcut (MacBook”lardaki gibi can sıkıcı dongle”lara gerek kalmıyor).

gibi faktörleri sayabiliriz.

Kullanıcıların bir diz üstü bilgisayardan bekledikleri her şey işte bu bilgisayarda. Sırf ince ve hafif olması, az sayıda portunun olması ya da Touch Bar gibi eften püften şeyler yeterli değil.

Apple”ın hatası, bir yandan kullanıcıları diz üstü bilgisayar kavramından iPad ya da iPad Pro”ya yönlendirmeye çalışırken, diğer yandan MacBook ve MacBook Pro serisini, sıkıcı yenilemeler ve insanların asla ihtiyaç duymayacakları şeyler ekleyerek  hayatta tutuyor olması. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here