Ana sayfa Haber Yeni bir PlayStation daha söz konusu

Yeni bir PlayStation daha söz konusu

0

PlayStation VR’ın fiyatıyla ve piyasaya çıkış tarihleri henüz doğrulanmışken Kotaku yeni bir iddia daha ortaya koydu. Sony, PlayStation platformu için yeni bir konsol daha geliştiriyor ve bu konsol 2 yıl içerisinde piyasaya sürülecek. Yeni PlayStation, PlayStation 4.5 isimiyle ortaya çıkarıldı ancak resmi isim değil. Belki PlayStation 4K gibi bir isimle gelebilir ve sadece 4K oyunculukla ilgili donanım değil, HardDisk seviyesi, bağlanılabilirliği ile tamamen geçiş noktası olacak, PlayStation platformları için. PlayStation VR, bu sonbahar döneminde piyasaya sürülecek, çeşitli hafıza desteğinin dışında ve VR seçeneklerinin dışında ekstra bir özellik taşımıyor. Ancak PlayStation 4.5 olarak ifade edilen ürün, tasarım olarak aynı kalsa bile output ve input teknolojileriyle tamamen farklı olacak ve böylece oyun satışları PC platformlarına ve Xbox platformlarına oranla PS dolayısıyla artacak.

Sony’e göre, PlayStation 4’ün bu kadar çıkış yapmasının nedeni oyun firmalarının bu platforma yönelik gerçekleştirdikleri kampanyalar ve reklamlar. Bunu 2 yıl önceki lansmanlarında belirtmişlerdi ve bu 4K konsol konusunu da Bethesda gibi farklı üreticileri ve geliştiricileri arkalarına alarak gerçekleştirme ihtimalleri yüksek.

Bunun yanısıra Xbox‘ın başındaki adam Phil Spencer Xbox‘ın gelecek aylarda donanım olarak daha farklı şeyler sunacağını ve ayrıca 4K konusunda da farklı stratejiler izleyeceklerini belirtmişti. O açıklamanın ardından Sony’den gelen bu dedikodular, gelecek yılın konsolların tekrar istikrarlı bir şekilde zirveye oynayacağını gösteriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here