Ana sayfa Haber Yeni Assassin’s Creed oyununa dair gelişmeler var!

Yeni Assassin’s Creed oyununa dair gelişmeler var!

0

Şu an oyuncular Assassin”s Creed Origins ile eğleniyor olabilir ama Ubisoft ekibi, 2019 senesinde bu seriye yeni bir video oyunu katabilmek için çalışıyor. Daha önce bu yeni oyunun çin”de veya Japonya”da geçebileceğini sizlere aktarmıştık. Bugün ise daha farklı bir bilgi ile karşılaştık. Ortaya atılan yeni söylentilere göre serinin yeni oyunu antik Yunanistan”da geçecek. ComicBook ekibinin söylentilerine göre aslında antik Yunanistan dönemi, 2017 senesinde çıkan oyun için düşünülmüştü. Hatta ekip, bu oyunun içine yer yer antik Yunanistan bölümleri katacaktı. Bunlar gerçekleşmedi çünkü Ubisoft ekibi, antik Yunanistan ile alakalı her şeyi 2019 senesinde çıkacak olan oyuna saklamak istedi.

Yeni Assassin”s Creed oyunu gerçekten Yunanistan”da geçebilir mi?

Tabii ki serinin yeni oyunu için elimizdeki bilgiler bu kadarı ile sınırlı değil. Şimdi sizlere vereceğimiz ikinci bilgi, biraz uçuk kaçabilir ama yine de değerlendirmeye değer. Geçtiğimiz senelerde, Assassin”s Creed Origins geliştiricilerinden Raphael Lacoste, Yunanistan”ı ziyaret etmişti. Bu ziyaret, yeni video oyununun geçeceği yeri araştırmak için de olabilir, Raphael Lacoste sadece basit bir tatil yapmak istemiş de olabilir. Bu konuda net bir şey söylemek güç ama Ubisoft ekibi de, diğer geliştirici ekipler gibi video oyunlarının geçeceği yerleri gerçek hayatta ziyaret ediyor. Bunun en güncel örneğini Far Cry 5 ile görmüştük.

ComicBook ekibinin verdiği son bilgilere göre ise bahsettiğimiz yeni oyun, 2019 senesinin sonbahar döneminde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Bu noktada şaşırtıcı bir şey yoktur sanırım. Ayrıca verilen bilgilerin devamına göre ise bu oyunun tam geliştirilme süreci, Assassin”s Creed Origins oyununun çıkışı ile birlikte, yani 2017 senesinin sonlarında başladı. Yani yine 2 senede geliştirilmiş bir video oyunu göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here