Ana sayfa Haber Yeni Apple Watch LTE bağlantısıyla iPhone üzerinden arama yapacak

Yeni Apple Watch LTE bağlantısıyla iPhone üzerinden arama yapacak

0

Apple”ın gelecek hafta açıklaması beklenen yeni iPhone ile ilgili bir çok sızıntı açığa çıkmıştı. Şimdi ise iOS 11″in “Golden Master”ından gelen yeni bir sızıntı, Apple Watch”un yeni versiyonunun LTE bağlantısı olacağına dair söylentileri doğruluyor.

Aslında bu sızıntı büyük bir sürpriz olmadı zira giyilebilir cihazların bu yıl dahili LTE fonksiyonuyla birlikte çıkacaklarına dair haberler var bir süredir. Aynı zamanda Apple”ın iki versiyon çıkaracağına dair söylentiler de var: Saatin biri LTE”li olacak, diğeri ise LTE”siz. Eğer bu doğruysa, LTE”li olacak olan cihaz iPhone bağlanmak zorunda kalmayacak ve arama yapmak için iPhone”a yakın bir mesafede bulunması gerekecek.

9to5Mac sızdırılan yazılım kodunu inceleyerek yeni Apple Watch”un bir resmini ortaya çıkarmış. Bu resimde yer alan bazı detaylar LTE bağlantısına işaret ediyor: ekranda bulunan hücresel işaretler. Cihaz aynı zamanda kişinin iPhone numarası ile aynı numarayı paylaşacak. Bunun yanında gsm firmalarının uygulayacakları bazı teklifler de söz konusu kod içerisinde yer alıyor.

Aynı zamanda öncekilerden kısmen farklı görünen bir de kırmızı renk taç var. Cihazın önceki versiyonlara oldukça benzediğini belirten site, Apple Watch kullananların yeni versiyonu satın almayı tercih etmeleri halinde halihazırda kullandıkları saat kordonunu yeni versiyonda da kullanabileceklerini söylüyor. Salı günü neler olacak, göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here