Ana sayfa Haber Yeni Apple Watch hakkında ilk söylenti ortaya çıktı: Daha büyük ekran mı...

Yeni Apple Watch hakkında ilk söylenti ortaya çıktı: Daha büyük ekran mı geliyor?

1

KGI Güvenlik firmasından Ming-Chi Kuo, Apple hakkında güvenilir söylentilerine bir yenisini daha ekledi. Firmanın bu sonbahar aylarında çıkarması beklenen yeni jenerasyon Apple Watch Series 4 ile daha büyük bir ekran getireceği ve tasarımını değiştireceği söyleniyor.

Kuo’nun öngörüleri arasında saatin farklı bir tasarımla geleceği, sağlık verilerini daha iyi izleyeceği ve daha iyi bir pil ömrüne sahip olacağı bulunuyor. Bu öngörülerin arasında diğerlerinden çok daha fazla dikkat çekeni ise şüphesiz cihazın yaklaşık %15 daha büyük bir ekrana sahip olacağı yönündeki iddia.

Ekranın büyüyecek olması daha ince çerçeveler şeklinde mi yoksa genel olarak daha büyük bir saat olarak mı karşımıza çıkacak bilemiyoruz fakat umuyoruz ki Apple bu cihazın tasarımını berbat etmez. Bunun dışında yeni tasarım hakkında “daha trende uygun” şeklinde yorum yapan Kuo’nun muhtemelen kendisi de bu kouda kesin bir bilgiye sahip değil.

Satış rakamları hakkında da öngörüde bulunan firma yetkilisi, Apple’ın eski Watch modellerinin fiyatlarındaki düşüşle de birlikte 2018 yılında toplam 22-24 milyon akıllı saat satacağını tahmin ediyor. Bu satış verisi, 2017’ye kıyasla %30’luk bir artışı işaret ediyor, yani yetkililerin giyilebilir teknoloji alanında son derece optimistik olduğu kesin. Kuo, uzun vadede Apple Watch satışlarının yıllık 50 milyon dolaylarına ulaşacağını ifade ediyor.

Apple’ın yeni akıllı saatinin Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle birleştirilerek tanıtılacak olması büyük bir olasılık. Bu sebeple önümüzde hala bulunan oldukça uzun bir zaman dilimi boyunca çok sayıda sızıntı ve öngörüye sahip olacağımızı düşünüyoruz. Cihaz hakkındaki ilk veriler KGI’dan geldi, sonuncusu ve kesini ise Apple’dan gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here