Ana sayfa Donanım Yeni Apple Macbook Air geldi!

Yeni Apple Macbook Air geldi!

0

Mobilite harikaları serisinin en yeni üyesi tanıtıldı. Peki detaylarında neler gizli?

Apple”ın Evrensel Geliştiriciler Konferansı(WWDC) uzun süredir merakla beklenen bir dizi ürünün lansmanına sahne oldu. Apple”da gerçekleştirilen etkinlikte duyurulan modellerden biri de yeni MacBook Air oldu. WWDC 2013″de yüksek oranda güncellenen ve adeta mobilite-hız-üstün kalite üçlüsünün 2013″deki örneği olması beklenen yeni MacBook Air”le ilgili detaylar haberimizin devamında…
 


İlk bakış ve öne çıkanlar

MacBook Air, Apple”ın ultra ince/taşınabilir bilgisayar sınıfı çözümü olarak uzun yıllardır sahne olan bir seriyi temsil ediyor. 11.6 ve 13.3 inç ekran boyutlarında, farklı donanımsal kategorilerde ele alınan önceki MacBook Air versiyonlarından aşina olduğumuz görünüm ve fiziksel ölçülerle gelen yeni MacBook Air”lerde Intel”in 4. Nesil Core işlemcileri donanım gücünün zirvesinde yer alıyor. İşlemci, 1.3GHz ve 1.7GHz dual-core Intel Core i5 (Turbo Boost ile 2.6GHz) alternatifleriyle geliyor. Ancak dikkat çekici en önemli yenilik pil dayanıklılığında.

11.6 inç”li önceki modelinde 5 saat olan pil dayanıklılığı 9 saate, 13.3 inç ekranlı versiyonlarda 7 saat olan pil dayanıklılığı da tam 12 saate yükseltildi. Pil ömründe yeni modelleri ile %45″lere varan oranda daha iyi sonuçlar sunan yeni MacBook Air”ler, bunu özellikle yeni Haswell işlemcileri ile başarıyor.
 

önceki grafik birimleri Intel HD4000, yeni ürünlerde yerini Intel HD5000″e bırakırken, bu güncelleme yeni MacBook Air”lerin önceki nesline göre iki kat daha hızlı grafik işlemci performansı sergilemesi anlamı taşıyor. Ayrıca 4GB ve 1600MHz LPDDR3 RAM, 8GB”a kadar yapılandırılabiliyor. MacBook Air”de her iki ekran versiyonu için 128 ve 256 GB flash disc alternatifleri sunulurken 512 GB”a yapılandırma olanağı da sunuluyor.
 

Diğer detaylar ve çok daha fazlası Türkiye”nin Apple ve Mac konulu en önemli dergisi MacLine”ın Temmuz sayısında!
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here